Авто

Чому з часом автомобіль стає шумнішим, і як вирішити цю проблему

Шумоізоляція

Підвіска стає ватною, кермо обертається легше, «автомат» починає штовхатися… уважні автовласники досить часто помічають, що з плином часу їх машини змінюються в гіршу сторону. І чудові метаморфози відбуваються не тільки з вузлами і агрегатами. Одна з найбільш частих скарг після років — погіршення шумоізоляції. Ми з’ясували, чому так відбувається, і як повернути автомобілю колишню тишу.

Якщо в недорогих іномарках шумоізоляція посередня з конвеєра, через що, через роки, власнику не так образливі зміни в децибелах. То в дорогих автомобілях підвищення гучності сприймається досить гостро.

Шуми можуть бути, як зовнішніми: потоки повітря і вітер гудуть в радіаторній решітці і дзеркалах; щебінь, що летить з-під коліс, барабанним дробом б’є по колісних арках; рев проїжджаючих повз автомобілів проникає в салон через ущільнювачі і багато іншого. Так і внутрішніми, наприклад: поскрипування пластика на нерівностях, вібрації і гул порожнистих елементів кузова і салону. Причому на появу акустичних спецефектів впливає безліч факторів, починаючи від якості дорожнього полотна і температури навколишнього середовища, закінчуючи якістю деталей автомобіля, його віком і шинами, в які він взутий.

Читайте також:  Складено список з 10 продуктивних бюджетних авто

Щоб мінімізувати неприємні звуки, які проникли в салон, автовиробники встановлюють в машину шумопоглинаючі мати, різні амортизатори і ущільнювачі, мета яких знизити вібрації, а отже, і поширення звуків. Найвідоміші з них — подушки двигуна, амортизатори в підвісці, демпфери в коробці передач, різні сайлентблоки. Ще більшу роль в акустичному комфорті грають ущільнювачі на вікнах, дверях, дверних отворах і кузовних зазорах.

Якщо останні зроблені з неякісного матеріалу, мають дефекти, розриви або не щільно прилягають, то зовнішні шуми неминуче виявляться в салоні, змушуючи його мешканців розмовляти на підвищених тонах і слухати музику на явно завищеному рівні гучності. Спробуйте, заради експерименту, підім’яти дверний ущільнювач, і проїхатися так на швидкості пару трійку кілометрів. Побачите, як рівень акустичного комфорту автомобіля зміниться в гіршу сторону. А тому саме ці ущільнювачі потребують догляду.

Читайте також:  Skoda опублікувала ціни на гібридну версію Octavia

Наприклад, щоб продовжити термін служби ущільнювальних гумок, не варто залишати автомобіль під палючим сонцем. Ущільнювачі, звичайно ж, витримують ультрафіолет, але з часом починають висихати, тріскатися і зменшуватися в розмірах. Те ж саме відбувається і взимку. Але негативний вплив на гуму надає не тільки сонце, але і реагенти і сильні морози. Тому паркуйте свій автомобіль в тіні і частіше обробляйте ущільнювальні гумки спеціальними складами, що захищають їх і надають їм еластичність.

Наприклад, дерева можуть нести як користь, так і шкоду ущільнювачам вашого автомобіля. Смолянисті бруньки, нектар, листя, пташиний послід — все це погіршує стан гуми. Тому не варто паркувати машину безпосередньо під заростями. І в період цвітіння рослин з особливою ретельністю оглядайте і мийте ущільнювачі дверей.

Читайте також:  У Tesla Model X на ходу руйнується дах

Як не здасться дивним, але паркуватися на схилі теж не варто. В цьому випадку тиск на різні ущільнювачі в підвісці і агрегатах автомобіля може бути нерівномірним, що, в свою чергу, веде до їх швидкого зносу. А далі, підвищені вібрації і нові звуки, в тому числі, і в салоні.

Джерело: АвтоВзгляд

Залишити коментар