Знання

5 найгірших порад починаючому підприємцеві

Підприємець

Ви напевно чули ці рекомендації від бізнес-консультантів та інших «знаючих» людей, але насправді вони не працюють. Більш того, такі поради шкодять справі. Так стверджує клейте Маск (Clate Mask), засновник і CEO компанії Infusionsoft вартістю близько 100 мільйонів доларів. Мабуть, до його думки варто прислухатися.

Клейт каже, що найкращий спосіб отримати безліч непрошених порад – запустити свій бізнес. З одного боку, без підказок йому було б складно зробити Infusionsoft успішною компанією. Але проблема в тому, що велика частина величезної кількості цих порад не стали в нагоді Клейту, а деякі виявилися навіть шкідливими. П’ятірку таких шкідливих порад ми вам і представляємо. Далі – слово самому Клейту.

1. Не прив’язуйтесь емоційно до співробітників

Мова не про службових романах. Мені радили не вступати з співробітниками та колегами в дружні відносини, зберігати дистанцію між ними і собою. У цьому є якийсь сенс, але в моєму випадку це не спрацювало. Запускаючи і розкручуючи свою справу, ви отримуєте можливість контактувати з багатьма дивними людьми. Робота стає набагато більш приємною, якщо ви проводите робочий час з тими, хто вам подобається, з ким ви дружите. Вважаючи, що ваші стосунки не виходять за рамки ділових, ви збіднюєте себе.

2. Виходьте за межі цільового ринку

Infusionsoft займається обслуговуванням малого бізнесу, але кілька років тому була велика спокуса розширити сферу впливу на великі підприємства. Мені радили вийти за межі цільового ринку і отримати більше клієнтів. Але я подумав, що не можу змінити те, що становить суть компанії. Всі наші співробітники налаштовані на роботу з малим бізнесом, і я не хочу розпорошувати сили. Я відмовився, довірившись внутрішньому чуттю, і в підсумку виграв більше за інших.

3. Автоматизуйте обслуговування клієнтів

В індустрії високих технологій панівна тенденція – зводити необхідність людського контакту з клієнтом до мінімуму. Це дозволяє економити на відділах обслуговування. Може, це хороша порада для компаній, які обслуговують великі фірми, але наші клієнти потребують нашої допомоги і готові за неї платити. Будьте обережні. Займаючись автоматизацією обслуговування, легко перегнути палицю, і в результаті клієнти будуть незадоволені.

4. Не залучайте до свого бізнес сім’ю і друзів

Я починав Infusionsoft разом зі своїми братами. Коли люди дізнавалися про це, вони висловлювали крайній скептицизм. Здається, всі переконані, що бізнес, розпочатий разом з сім’єю, ніколи не переросте кордону «маленької сімейної справи». Але я вважаю, що працювати з друзями і сім’єю – це хороша ідея (я не маю на увазі божевільного дядька Білла з його проектом машини часу). Довіра, що існує між друзями і членами сім’ї, допоможе вам у найважчі часи. І це дуже важливо. Коли ви починаєте свою справу, вам буде потрібна будь-яка підтримка, яку ви можете отримати.

5. Не беріть кредити

Я не люблю особисті борги, але в бізнесі є причини залучати грошові кошти з боку, щоб розвиватися. За рахунок позикових коштів можна прискорити зростання компанії, і це може бути дуже корисно. Якщо використання кредитних грошей піде на користь вашим клієнтам, співробітникам, партнерам і акціонерам, то варто серйозно про це подумати. Я постійно бачу підприємців, що мають річний дохід від 500 тисяч до 3 мільйонів доларів, які послідовно уникають будь-яких кредитів. Я думаю, що в більшості випадків це помилка, тому що скорочує можливості. Якщо бізнес твердо стоїть на ногах і стабільно розвивається, то брати кредити для подальшого зростання зовсім не страшно.

Завершує Клейт тим, що сортувати поради на погані і хороші – це підступне заняття, ніхто не може бути весь час правий. Погані поради, перераховані вище, для кого-то можуть виявитися відмінними ідеями. Не приймайте нічиї слова за істину в останній інстанції. Кожен бізнес унікальний, і ви повинні найбільше довіряти власній думці і чуттю.

Залишити коментар