Авто

Чому влітку категорично не можна заправляти під зав’язку паливний бак і навіть каністри

Каністра

Під’їжджаючи на АЗС, водії частенько кажуть заправнику: “до повного”. А той, взявши під козирок, і радий старатися. В результаті в автомобілі паливом заповнений не тільки бак, але і його горловина, в якій чітко видно, як хлюпається горюча рідина. З каністрами те ж саме. Водії не церемоняться, коли заправляють їх самі, і наливають паливо якраз під кришку. І те, і те, особливо в спеку, може привести до проблем.

Заправляючись до повного бака або заливаючи паливо в стандартну двадцятилітрову каністру багато водіїв, не замислюючись, ллють до країв. Однак так робити не варто. Особливо, якщо після заправки планується, що автомобіль доїде до найближчої парковки, і залишиться там, на сонці, разом з каністрою бензину в багажнику. Виною всьому звичайна фізика.

Читайте також:  Новий Lexus NX повністю розсекретили до прем'єри

Візьмемо для прикладу 20-літрову каністру з бензином всередині, який в сильну спеку має властивість розширюватися, збільшуючись в обсязі. Щоб компенсувати розширення горючої рідини, в сталевій каністрі передбачена так звана повітряна кишеня. Якщо заповнити ємність, що називається, до країв, то розігрітому на сонці паливу просто нікуди буде діватися. В результаті, як мінімум, каністру розіпре, без можливості повернути їй колишній вигляд. Як максимум (особливо якщо каністра стара) паливо продавить прокладку кришки або розірве каністру по шву, і може розлитися по багажнику, поширюючи по салону автомобіля не найприємніший, а головне, стійкий запах.

Причому більш еластичні пластикові каністри так само не рятують ситуацію. А через меншу міцність, можуть і зовсім погіршити її. До всього іншого, розлите по салону паливо, зрозуміло, при наявності запалювача, може і спалахнути. Загалом, проблем можна відхопити, що називається, по повній.

Читайте також:  Toyota представила позашляхову версію Yaris Cross

А ось паливні баки автомобілів не настільки чутливі до розширення палива і надлишку його парів, що утворилися від сильного нагріву — частина з них йде в сепаратор, де конденсується, і знову потрапляє в бак в рідкому вигляді. А інша частина осідає в адсорбері.

Проблеми можуть початися лише при наявності несправностей в системі — забита порожнина адсорбера, або несправний його клапан. В результаті може не тільки не скидатися зайвий тиск в баку з усіма витікаючими, в буквальному сенсі, наслідками, але і утворитися ціла купа несправностей, таких як збільшення витрати палива, плаваючі обороти, невірні показання датчика палива і багато іншого.

Читайте також:  Глава BMW: Tesla втратить лідерство на ринку електрокарів

Загалом, не варто ігнорувати рекомендації виробників каністр щодо їх заповнення паливом, особливо жарким літом. Це допоможе уникнути проблем у майбутньому. Так само, як і не варто заправляти свій автомобіль до країв, і кидати його на пекучому сонці, не будучи впевненим у справності паливної системи.