Авто

Електрокари Tesla будуть довше їздити завдяки новим акумуляторам

Tesla

Чим менше вміст кобальту в акумуляторі, тим вище щільність енергії і тим дешевше його собівартість. Ця інформація відома давно. Ось тільки сучасні технології поки не здатні створити повністю безкобальтову батарейку. Важливий крок на шляху до цього зробила японська компанія Panasonic, що поставляє свої акумулятори для автомобілів Tesla.

Японський вендор повідомив про поліпшення технології виробництва, що призвело до зниження кількості дорогого кобальту і підвищення щільності енергії на 5% в літій-іонних елементах «2170». Вони використовуються для виготовлення акумуляторів на заводі Tesla в Спарксі, штат Невада, відомому як Gigafactory 1. Panasonic повідомила, що проведе модернізацію всіх тринадцяти виробничих ліній до вересня цього року. Їх загальна потужність зросте до 35 гігават-годин на рік.

Читайте також:  Chery показала свій найдорожчий кросовер

На даний момент акумулятори “2170” використовуються в електромобілях Model 3 і Model Y. Поліпшення технології виробництва повинно відповідним чином позначитися на автономності автомобілів, дозволяючи їм проїхати більше на одному заряді.

За словами представника японської компанії, завдяки постійному поліпшенню технології літій-іонних акумуляторів, загальна кількість кобальту, використовуваного в циліндричних автомобільних акумуляторах Panasonic, становить менше 2% від світового попиту. У майбутньому компанія планує повністю відмовитися від використання даного матеріалу, проте точні терміни поки не повідомляються. Крім того, Panasonic обіцяє в найближчі 5 років збільшити ємність літій-іонних осередків на 20%.

Джерело: techcrunch.com

Залишити коментар