Інвестування

Венчурні інвестиції – заробляй величезні гроші

Венчурні інвестиції

Що таке венчурні інвестиції? Життєві приклади. Плюси і мінуси венчурних інвестицій. Корисне відео.

Ви можете уявити собі сучасне життя без Google, а – без Skype, а – без Microsoft?

Особисто я – ні.

А адже ще якихось кілька десятиліть тому звичні для нас речі вважалися неможливими, а їх творці обивателями іменувалися в кращому випадку «фантазерами» і «романтиками», в гіршому – «божевільними». Сьогодні ж ми всі, включаючи скептиків, користуємося благами інтернет-індустрії, в яку вдихнули життя не тільки інноваційні ідеї Білла Гейтса, Нікласа Зеннстрема або Ларрі Пейджа та Сергія Бріна, але і венчурні інвестиції.

Напевно вам теж буде цікаво дізнатися про те, що ж це за новий метод заробітку такий і доступний він нам?

Венчурні інвестиції: що це таке?

Не думаю, що у моїх читачів виникнуть проблеми з розумінням терміна «інвестиція», а ось незнайомий прикметник «венчурна» змусило мене взятися за вивчення проблеми. Сама назва «венчур» походить від англійського «venture» (чи не нагадує воно вам слово «авантюра»?), Що в перекладі на українську мову означає «ризикове підприємство» або «відважне починання».

Венчурні інвестиції – це довгострокове вкладення грошей в юну компанію, яка займається якимись інноваційними розробками. В обмін на фінансування інвестор отримує частку (у вигляді акцій) цього підприємства.

Ну, от наприклад, парочка молодих геніїв працює над створенням робота, який буде виконувати всю домашню роботу, на яку ви запрограмували його з ранку. Вони вже провели всі дослідження, розписали всі деталі проекту і навіть – ескіз робота-помічника намалювали. Єдине, чого у них немає – це грошей.

Ви, припустимо, власник заводів, газет і пароплавів, тобто доларів у вас – купа.

І ось приходять ці генії і розповідають про свій проект. Ви, оцінивши його перспективність (а я б точно записалася в чергу на покупку настільки корисного винаходу, що переробить всі ненависні домашні справи, поки я на роботі), даєте їм гроші, оформивши попередньо договір на передачу вам частки в їхньому підприємстві. Потім чекаєте кілька років, поки вони створять такого робота, поставлять його на продаж і він почне приносити своїм творцям і вам відповідно величезні гроші.

Зародився подібний метод заробітку грошей в США ще в 1930-і роки. До Другої світової війни він залишався прерогативою обраних багатіїв, проте ближче до 1960-х років венчурне фінансування почало набирати божевільні обороти. Для більшості колишніх республік СРСР венчурні інвестиції досі здаються таким собі загадковим звіром, розвагою для ексцентричних багатіїв, проте в США, Ізраїлі, багатьох країнах Європи ця успішна індустрія налічує не одне десятиліття.

Чим відрізняються венчурні інвестиції від інших типів вкладів?

Настільки цікавий спосіб заробітку грошей має ряд відмінних характеристик, які притаманні тільки венчурним інвестиціям:

 • Гроші можна інвестувати, як в підприємства, які тільки з’явилися на ринку, так і в ті, що вже існують досить довго, але потребують розширення або реорганізації.
 • Вклавши гроші, доведеться запастися терпінням, оскільки прибуток ви почнете отримувати не раніше, ніж через пару років. Іноді дощ із золотих монет починає сипатися на голови інвесторів після 10 років очікування.
 • Якщо інноваційний проект фінансувався за допомогою венчурного фонду (про нього ми поговоримо трохи пізніше), то зі становленням його на ноги (тобто, проект перестав вважатися інноваційним і приносить непоганий прибуток своїм творцям) джерела фінансування змінюються.
 • Якщо ви зібралися фінансувати в перспективний проект, який Вам сподобався з власної кишені, тобто стати бізнес-ангелом для якогось генія або групи молодих талантів, то готуйтеся відстебнути від 200 тис. доларів до кількох мільйонів.
 • Венчурне інвестування – величезний ризик, оскільки ви не можете бути впевнені, що інноваційний проект, в який ви вклали свої кревні, принесе вам прибуток. Єдине, на що ви можете орієнтуватися, – власна інтуїція, життєвий досвід і грамотно складений бізнес-план, з яким до вас прийшли прохачі.

Венчурні фонди – спосіб заробити навіть небагатим людям

Ніколи не вкладайте гроші в ідею, яку ви не можете пояснити на пальцях.

Впевнена, що після почутої суми, яка необхідна на те, щоб зайнятися венчурним інвестуванням, ви засумували: «Ой, звідки у нас такі гроші? Це розвага для багатіїв! ».

Насправді, багатії, які самостійно фінансують весь проект і називаються бізнес-ангелами, – один з варіантів венчурного інвестування. А ось про те, де і як знайти таких інвесторів – дивимося тут!

Зовсім не обов’язково особисто фінансувати весь проект. Зазвичай ризики діляться між кількома інвесторами.

Пам’ятайте, пару місяців назад ми говорили про ПІФах?

Так ось, один з видів ПІФ, які сьогодні набирають популярність – венчурні. Тобто ви стаєте власником певної кількості акцій підприємства, яке займається інноваційними розробками. Так, це серйозні ризики, проте досить єдиного успішного вкладення, щоб перетворитися в багатія. Те, що цілком реально заробити за допомогою венчурних інвестицій, довели багато підприємців з різних країн, повіривши в перспективність інтернет-індустрії та інших інноваційних проектів.

Правда, є і вельми неприємна новина – венчурних фондів на сьогоднішній день існує не так вже й багато, тому що:

 1. Інвестори вважають подібні вкладення занадто ризикованими, вважаючи за краще перевірені способи заробітку: нерухомість, цінні папери, золото і т.д.
 2. Безліч венчурних фондів є закритими, оскільки вони створюються «групою за інтересами» бізнесменів, щоб підтримати проект одного з них.
 3. Держава розуміє всю прибутковість і перспективність венчурних фондів, тому іноді виступає інвестором для приватних проектів, закриваючи доступ іншим вкладникам.

Наостанок варто сказати про деякі недоліки венчурних інвестицій:

 • тривалий термін очікування отримання прибутку;
 • величезні ризики;
 • необхідність мати у своєму розпорядженні великі фінанси (навіть якщо ви маєте справу з венчурним фондом, а не виступаєте в ролі бізнес-ангела, то з тисячею гривень там робити нічого).

Рекомендую більш докладне відео про венчурне інвестування на прикладах – дивимося і беремо на замітку!

І все ж, незважаючи на всі ризики, ця індустрія є одною з найбільш перспективних способів заробітку на сьогоднішній день.

Якщо ви прорахуєте всі за і проти, довіритесь своєї інтуїції і виберете дійсно успішний проект для вкладення, то через пару років цілком можете прокинутися мільйонером.