Авто

NASA збирається побудувати ядерний реактор на Місяці і Марсі

Марс

Недостатньо просто відправити людину на Марс і Місяць — потрібно створити там всі умови для комфортного життя. Одна з головних проблем, що хвилюють інженерів NASA — це забезпечення колоністів електрикою. В рамках підготовки до майбутніх польотів космічне агентство оголосило про створення ядерних реакторів, які зможуть виробляти достатню кількість енергії для підтримки працездатності колоній.

План NASA передбачає реалізацію проекту в два етапи. Спочатку буде розроблена конструкція реактора. Після цього почнеться будівництво тестового зразка для відправки на Місяць. Додатково необхідно створити спеціальний модуль, який не тільки доставить реактор на місяць, але і здійснить його спуск і розгортання.

Зараз в NASA готові прийняти пропозиції приватних компаній про те, як використовувати ядерну енергію за межами Землі. Оцінкою ідей займатиметься Національна лабораторія штату Айдахо, що займається дослідженнями в галузі ядерної енергетики. Після цього космічне агентство оцінить можливості реалізації проекту. У компанії впевнені, що навіть невеликі ядерні реактори здатні забезпечити потужність, необхідну для місій з дослідження космосу.

Згідно з планами NASA, проект повинен бути готовий до запуску в 2026 році. Номінальна потужність реактора складе 10 кіловат при вазі в 2721 кілограм. Імовірно, він зможе працювати в повністю автономному режимі протягом десяти років. Так як його потужності може виявитися недостатньо, планується створити мережу реакторів для задоволення потреб колоністів.

Читайте також:  В Україні зняли рідкісний Porsche за 1 млн доларів

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар