Авто

Як зберегти автомобільну гуму в спеку

шини

Автовласники, приблизно слідують рекомендаціям виробника, в сильну спеку влітку ризикують залишитися без покришок, повідомляють аналітики видання «Автовзгляд». Експерти запевняють, що в більшості випадків колеса виявляються перекаченими. І ось чому.

Вирушаючи в далекі поїздки, українці зазвичай готують автомобіль заздалегідь, наприклад, рано вранці, коли в літню пору температура повітря становить близько 15 градусів. Підкачуючи шини, автовласники зазвичай орієнтуються на показання, рекомендовані виробником: зазвичай це 2,4 «атмосфери».

З огляду на, що в процесі їзди, постійно деформуючись, і від впливу сонячних променів гума має властивість нагріватися, то повітря всередині колеса розширюється, створюючи додатковий тиск: до 3,2 «атмосфери».

Читайте також:  Nissan і Mitsubishi випустять електрокар за 485 000 гривень

Колесо автоматично стає перекаченим, що в свою чергу загрожує його прискореним зношуванням. Крім того, покришка може лопнути в дорозі, а це вже пряма загроза життю і здоров’ю водієві і пасажирам.

У зв’язку з цим аналітики рекомендують в спеку не сліпо слідувати порадам виробника, а трохи відступати від правил і перед далекими поїздками знижувати тиск в шинах нижче встановленої норми.