Суспільство

Дослідник показав вигляд на Землю з боку Місяця [ВІДЕО]

Земля і Місяць

Нещодавно ровер Curiosity показав, як виглядає Земля з поверхні Марса. Тепер же всі бажаючі можуть подивитися на нашу планету з вельми незвичайного ракурсу — з боку Місяця. Дослідник створив відео, на якому показаний вид з місяця на Землю і навпаки в залежності від часу доби і дня місяця.

Відео було створено планетологом Джеймсом О’донохью. Раніше він працював в NASA, а після перебрався в Японське космічне агентство JAXA. Півтораминутний ролик являє собою серію фотографій Місяця і Землі, зроблених вченими NASA в квітні 2020 року. Таким чином можна побачити, як поводилися обидва космічних тіла протягом місяця.

Читайте також:  В Україні два нових антирекорди щодо COVID-19

Відео дозволяє розглянути візуальні зміни Землі і місяця відповідно до кута падіння сонячного світла, а також положення, які вони займали відносно один одного. На вигляд може здатися, що рухається тільки Земля. Насправді, весь цей час Місяць обертається навколо планети. Відчуття нерухомості створюється тому, що супутник завжди повернуть до нас тільки однією стороною.

Звернувши увагу на нижню частину кадру, можна зіставити, де перебував Місяць в той чи інший момент часу. Це дозволить вивчити фази обертання супутника і те, як його було видно землянам в конкретний день і годину.

Залишити коментар