Політика

Вибори в США: українська мова вперше буде у бюлетенях

Голосування

В американському штаті Іллінойс виборчий процес буде доступний 12 різними мовами, зокрема українською.

На виборах у США (президентських, місцевих і в Конгрес) у 2020 році вперше буде можливість проголосувати українською мовою. Про це повідомило видання Голос Америки.

Відзначається, що таке рішення прийняла адміністрація округу Кук штату Іллінойс, куди входить і місто Чикаго, у якому проживають понад 46 тисяч українців.

“Українська мова буде в бюлетенях, на електронних табло на станціях голосування. Більше того, буде також можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати”, – пояснила захисниця української мови в окрузі Кук Міла Лугова.

Читайте також:  У МЗС назвали вартість судових розглядів проти Росії

Вона додала, що перекладом будуть займатися сертифіковані фірми, після чого українські активісти його ще раз перевірять на відповідність.

“Увесь процес виборів буде переведений на українську мову. І це дійсно історичне рішення і велике досягнення для всього українського суспільства”, – підкреслила Лугова.

За словами захисниці, виборчий процес буде доступний 12 різними мовами, що зробить його більш зрозумілим для тих людей, які не володіють вільно англійською або не розуміються в системі виборів.

“Якщо абсолютно весь процес перекласти українською, <...> то люди будуть вибирати більш вдумливо і усвідомлено. Отже, будуть більше зацікавлені у виборах – адже коли ти розумієш, що для тебе зробили крок назустріч і перейшли на твою рідну мову, це викликає і подяку, й інтерес до цього процесу”, – зазначила Лугова.

Читайте також:  Територію Києва істотно збільшать вперше за 30 років

Залишити коментар