Наука

Штучний інтелект вивів формулу ідеальних відносин

Відносини

Міжнародна дослідницька група дізналася, що найважливіший фактор успішних відносин – це переконаність кожного в тому, що інша людина повністю віддана.

Інші показники успішних відносин включають в себе почуття близькості, вдячності та сексуального задоволення, говориться в дослідженні. Це перша робота в історії, в якій були використані алгоритми машинного навчання для прогнозування задоволеності відносинами.

“Задоволення романтичними стосунками має важливе значення для здоров’я, благополуччя та продуктивності”, — сказала Саманта Джоел, один з авторів роботи. “Але дослідження факторів якості відносин часто обмежені обсягом і проводяться в окремих лабораторіях”.

Читайте також:  Ровер Curiosity зробив рекордну панораму Марса

У новому масштабному дослідженні було вивчено понад 11 000 пар. В ході роботи вчені хотіли відповісти на одвічне питання: що може передбачити, наскільки щасливий я буду зі своїм партнером? Вчені використовували метод машинного навчання та штучного інтелекту, щоб врахувати всі можливі комбінації факторів (набагато більше, ніж один дослідник міг би проаналізувати за все своє життя), щоб знайти найбільш важливі параметри для задоволеності відносинами.

Згідно з дослідженням такі фактори, як “відданість”, “вдячність” та “сексуальне задоволення”, становлять майже половину важливості як відносин.

Вчені відзначають, що існують і індивідуальні характеристики партнера, які сильно впливають на відносини. Вони пояснюють 21% відмінностей в якості відносин. П’ять головних індивідуальних характеристик, найбільш впливають на майбутнє пари, це: «задоволеність життям», «негативна емоційність», «депресія», «невротична прихильність» і «тривожно-уникаюча прихильність». Дослідники також підкреслюють, що деякі особисті фактори пояснюють лише 5% задоволеності відносинами. Іншими словами, задоволеність відносинами не пояснюється якимись окремими характеристиками партнера. Однак це не означає, що вибір конкретного романтичного партнера не має значення.