Технології

Amazon анонсувала свою альтернативу супутниковому інтернету Ілона Маска

Project Kuiper

Федеральная комісія по зв’язку США (FCC) схвалила проект компанії Amazon по запуску мережі з більш ніж 3000 супутників-ретрансляторів для забезпечення доступу до Інтернету по всьому світу. Ініціатива під назвою Kuiper вже отримала терміни реалізації і в перспективі може скласти конкуренцію амбітному проекту Starlink Ілона Маска.

Згідно з затвердженим проектом, Amazon відправить на орбіту 3236 супутників, розділивши їх на три групи з різною висотою польоту. Тестування нової мережі почнеться після запуску 578 пристроїв. Згідно з планами компанії, Перша половина від загальної кількості ретрансляторів повинна бути введена в експлуатацію до середини 2026 року, а друга — до кінця 2029-го. Очікуваний обсяг інвестицій Amazon у створення такого угруповання сателітів становить близько $10 мільярдів.

«У світі як і раніше занадто багато місць, де широкосмуговий доступ в інтернет ненадійний або взагалі відсутній. Kuiper це змінить”,-заявив віце-президент Amazon Дейв Лімп.

Технічні характеристики супутників і спосіб їх доставки на орбіту Amazon не повідомляє. Імовірно пуски будуть здійснюватися силами аерокосмічної компанії Джеффа Безоса під назвою Blue Origin, яка працює над створенням ракет багаторазового використання. Питання про утилізацію відпрацьованих свій ресурс супутників також залишається відкритим.

Читайте також:  Вертоліт Ingenuity успішно здійснив новий політ на Марсі [ФОТО]

Джерело: theverge.com