Наука

Вчені назвали причину виникнення хронічних захворювань

Вчений

Нове дослідження пояснює походження діабету другого типу, ревматоїдного артриту, целіакії та інших захворювань у людей протягом життя, заявляють дослідники.

Австралійські вчені дійшли висновку, що багато хронічних і імунних захворювань часто “родом” з дитинства, причому “особливості генетики дитини викликають зміни у функціях різних генів, що беруть участь у розвитку хвороби”. Про це повідомляється на сайті Інституту серця і діабету імені Бейкера.

Повідомляється, що під час дослідження вчені піддавали різному впливу зразки імунних клітин сотні новонароджених, намагаючись зрозуміти реакцію імунної системи на подразники.

Експерти шукали збіги між цими генетичними сигналами з тими, які сьогодні асоційовані з різними хворобами.

Читайте також:  Астрономи оголосили результати амбітного проекту з пошуку позаземного життя

“Результати були дивними за своїми масштабами: тисячі генетичних варіантів керують експресією генів за різних імунних і запальних станах, деякі з яких мали широкий спектр впливу”, – йдеться в повідомленні.

Учені вважають, що в майбутньому результати дослідження можна буде використовувати для оцінки ризиків хвороб з народження.

Водночас вони попереджають, що результати таких тестів будуть визначати лише ймовірності хвороб, оскільки на багато з них також сильно впливає спосіб життя людини і фактори навколишнього середовища.

“Тим не менш, розуміння схильності людини до тих чи інших захворювань дозволить з раннього віку враховувати свої індивідуальні особливості і більш уважно ставитися до профілактики”, – вважають вчені.

Залишити коментар