Наука

Вчені назвали причину виникнення хронічних захворювань

Вчений

Нове дослідження пояснює походження діабету другого типу, ревматоїдного артриту, целіакії та інших захворювань у людей протягом життя, заявляють дослідники.

Австралійські вчені дійшли висновку, що багато хронічних і імунних захворювань часто “родом” з дитинства, причому “особливості генетики дитини викликають зміни у функціях різних генів, що беруть участь у розвитку хвороби”. Про це повідомляється на сайті Інституту серця і діабету імені Бейкера.

Повідомляється, що під час дослідження вчені піддавали різному впливу зразки імунних клітин сотні новонароджених, намагаючись зрозуміти реакцію імунної системи на подразники.

Читайте також:  2020 рік став рекордно коротким, адже Земля обертається все швидше

Експерти шукали збіги між цими генетичними сигналами з тими, які сьогодні асоційовані з різними хворобами.

“Результати були дивними за своїми масштабами: тисячі генетичних варіантів керують експресією генів за різних імунних і запальних станах, деякі з яких мали широкий спектр впливу”, – йдеться в повідомленні.

Учені вважають, що в майбутньому результати дослідження можна буде використовувати для оцінки ризиків хвороб з народження.

Водночас вони попереджають, що результати таких тестів будуть визначати лише ймовірності хвороб, оскільки на багато з них також сильно впливає спосіб життя людини і фактори навколишнього середовища.

“Тим не менш, розуміння схильності людини до тих чи інших захворювань дозволить з раннього віку враховувати свої індивідуальні особливості і більш уважно ставитися до профілактики”, – вважають вчені.