Наука

Вчені встановили, що несе найбільший ризик здоров’ю людини

Забруднення повітря

На тлі світових подій і постійних новин про шкоду здоров’ю тих чи інших речовин, складно зрозуміти, що ж завдає нашому організму найбільше шкоди. Вчені задалися цим питанням і дізналися, що забруднене повітря скорочує життя кожної людини на Землі на 2 роки. Погана якість повітря несе в собі найвищий ризик здоров’ю людини.

Поки світ шукає вакцину проти COVID-19, забруднення повітря продовжує отруювати життя мільярдів людей по всьому світу. Організація the Air Quality Life Index( AQLI), яка займалася новим дослідженням, вказала на те, що повітря планети забруднюється головним чином від спалювання викопного палива.

Читайте також:  NASA і ESA побудують аванпост в глибокому космосі

За даними дослідження в таких країнах, як Індія та Бангладеш, забруднення повітря настільки сильне, що в даний час воно скорочує середню тривалість життя в деяких районах майже на десять років. Автори роботи заявили, що якість повітря, яким дихають багато людей, являє собою набагато більш високий ризик для здоров’я, ніж коронавірус.

“Хоча загроза коронавірусу є серйозною і заслуговує на пильну увагу, прийняття всієї важливості проблеми забруднення повітря дозволить мільярдам людей вести більш довге і здорове життя”, – сказав Майкл Грінстоун, творець AQLI.

Автори також відзначають, що майже чверть світового населення проживає в чотирьох країнах Південної Азії, які відносяться до числа найбільш забруднених — це Бангладеш, Індія, Непал і Пакистан. AQLI виявила, що 20 років тому забруднення повітря в цих регіонах було на 44% нижче, за цей час тривалість життя цих груп населення скоротилася в середньому на п’ять років. В ході роботи також було встановлено країну з найгіршим показником якості повітря-це Бангладеш.

Читайте також:  Вчені довели, що «протилежності не притягають»

Забруднення твердими частинками також є серйозною проблемою в Південно-Східній Азії, де крім виробничих забруднень часто бувають лісові та сільськогосподарські пожежі. Близько 89% з 650 мільйонів жителів цього регіону проживають в районах, де забруднення повітря перевищує рекомендовані ВООЗ норми.

Хоча такі країни, як Сполучені Штати, Європа та Японія, досягли успіху в поліпшенні якості повітря, ця проблема все ще забирає в середньому два роки від тривалості життя в усьому світі.

Залишити коментар