Економіка

Кредитори критикують Україну за реформи

МВФ

Представник ЄБРР висловив думку, що не варто говорити про якусь змову проти реформи корпоративного управління в Україні.

Реформа корпоративного управління в Україні переживає кризу. Про це заявив директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне в ході “круглого столу” Київської школи економіки, передає Інтерфакс-Україна.

“Я підтримую думку, що це зараз негативний період у реформі (корпоративного) управління. Але вважаю, що це невелика вибоїна на дуже довгій дорозі, яка спрямована у правильному напрямку”, – сказав він.

Читайте також:  Нацбанк купив у резерв мільярд доларів за рік

За словами представника ЄБРР, такі “вибоїни” і “ями” сповільнили шлях уперед.

“Неправильний наратив щодо корпоративного управління, нелогічні законодавчі ініціативи, а також деяке втручання в управління активами, без яких ми б із задоволенням обійшлися”, – зазначив він, коментуючи поточну ситуацію.

Представник ЄБРР висловив думку, що не варто говорити про якусь змову проти реформи корпоративного управління в Україні. За його словами, в результаті консультацій із представниками української влади ситуацію можна виправити.

Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в свою чергу зазначив, що реформа корпоративного управління є однією з основ програми кредитування для України, оскільки підвищує ефективність державного сектора і знижує бюджетні ризики.

Читайте також:  Кабмін виділив додаткові кошти на виплату ФОПам

Він нагадав, що влада України взяла зобов’язання в рамках поточної кредитної програми stand by, і Фонд очікує їх виконання.

“Ми продовжуємо контактувати з владою, щоб моніторити прогрес у дотриманні цих зобов’язань. Належне корпоративне управління – це не те, що ви робите один раз і потім забуваєте. Його потрібно продовжувати підтримувати як акціонерам, так і політичному істеблішменту. І тут ми бачимо, що є багато сумнівів щодо цього”, – сказав Люнгман.