Авто

Через 10 років кожен третій новий автомобіль буде електричним

Tesla Roadster

Згідно з дослідженням компанії Deloitte, до кінця цього десятиліття третина всіх продаваних автомобілів буде оснащуватися повністю електричною силовою установкою. Результати дослідження навів британський AutoCar.

За оцінками, до 2030 року щорічно буде реалізовуватися близько 31,1 млн електромобілів — це на 10 млн більше в порівнянні з останнім прогнозом за січень 2019 року. Примітно, що, за словами компанії, пік продажів бензинових і дизельних авто вже пройшов.

Читайте також:  Виробник електро-вантажівок Nikola обманом отримав багатомільйонні інвестиції

Відзначається, що до 2024 року світовий автомобільний ринок не повернеться до допандемічного рівня, а в цьому році продажі електрокарів складуть 2,5 мільйона. Однак до 2025 року цей показник повинен збільшитися до 11,2 мільйона. До 2030 року на електромобілі припадатиме приблизно 81% всіх проданих електрифікованих машин.

“Спершу висока ціна багатьох електромобілів позначилася на кількості покупців. Однак зараз вартість електромобілів практично зрівнялася з бензиновими і дизельними аналогами, тому число потенційних покупців збільшиться”, — зазначив Джеймі Хемілтон, який курирує сферу електрокарів в Deloitte.

Він упевнений, що електричні авто будуть купувати все частіше завдяки розширеному асортименту і зростанню ринку старих авто. Додатковим фактором зростання продажів електрокарів вважаються різні фінансові субсидії від держави.

Читайте також:  Названі найбільш популярні марки вживаних авто в Україні

Незважаючи на це, потенційні покупці електрокарів як і раніше обмежені порівняно низькою дальністю ходу і відсутністю зарядної інфраструктури. Згідно з результатами опитування, близько половини британських водіїв будуть розглядати електрокар в якості свого наступного автомобіля. Однак 33% назвали інфраструктуру головною проблемою.

Залишити коментар