Розведення баранів

Як відкрити бізнес по розведенню баранів на м’ясо

Бізнес по розведенню баранів на м’ясо набуває високу популярність. Це викликано тим, що подібна галузь сучасного сільського господарства вважається однією з найбільш вигідних і нескладних. Навіть при середніх грошових витратах подібні ферми здатні приносити високий стабільний дохід. Головне, правильно організувати роботу. Для цього необхідно скласти чіткий план дій.

ОСОБЛИВОСТІ БІЗНЕСУ

Одним з найбільш затребуваних продуктів харчування є м’ясо. Правильно приготовлена ​​баранина – улюблені ласощі для багатьох людей. Високий попит зумовив популярність бізнесу з розведення баранів. Крім прямих продажів, можливий збут продукції оптом ресторанам і кафе, які вважають за краще купувати товар саме у приватних фермерів, так як вважають таке м’ясо екологічно чистим і корисним.

Важливо! Для того щоб відкрити свою справу в цій сфері необхідно володіти базовими знаннями в сфері тваринництва, адже підприємцю доведеться мати справу з «живим» товаром, зміст якого має свою специфіку і нюанси.

Тільки при дотриманні всіх правил і рекомендацій ви зможете налагодити роботу підприємства і придбати постійних покупців, які будуть приносити вам стабільний дохід.

Розведення баранів

Розведення баранів на м’ясо – це перспективний напрям сільського господарства

НЕДОЛІКИ ТА ПЕРЕВАГИ БІЗНЕСУ ПО РОЗВЕДЕННЮ БАРАНІВ

Подібний бізнес має ряд переваг:

 • барани невибагливі в догляді та годуванні;
 • швидкий ріст, велика вага тварин і збут м’яса за високою ціною;
 • легкість реалізації товару;
 • можливість отримання прибутку з продажу супутніх товарів.

Однак цей бізнес має і деякі ризики, серед яких:

 • захворювання і інфекції, які можуть привести до загибелі більшої частини стада;
 • повені, пожежі, природні катаклізми;
 • проблеми з постачальниками і закупщиками.

Як бачите, подібний бізнес має більше переваг, ніж недоліків. Однак успіх вашого підприємства безпосередньо залежить від правильної організації.

ЕТАПИ ВІДКРИТТЯ

Якщо ви націлені на управління великою фермою, то придбайте близько 500 голів.

Пам’ятайте! Більшість підприємців, які досягли успіхів у бізнесі, починали з чогось малого. Для початку ви можете обмежитися 15-20 баранами. Через кілька місяців ви почнете розбиратися у всіх тонкощах бізнесу і будете готові управляти великим підприємством.

Приготуйтеся інвестувати велику суму, а також запасіться терпінням і ознайомтеся з основними етапами відкриття:

1. Реєстрація бізнесу. Для початку ви зобов’язані оформити свою діяльність юридично. Щоб це зробити, вам потрібно зареєструватися як індивідуальний підприємець (ІП) або ж оформити ТОВ. Для роботи з оптовими покупцями краще вибрати другий варіант. Зберіть необхідні документи для податкових органів і дайте фірмі назву.

2. Вибір місця розташування і оренда / купівля землі. Для розведення баранів і овець вам буде потрібна спеціальна ділянка з місцем для випасу. Якщо ж тварини будуть постійно перебувати в стійлі, то навесні можуть виникнути серйозні проблеми (значне зниження ваги, рідка шерсть та ін.), Які неодмінно позначаться на вашому прибутку. Суму оренди або купівлі землі дізнатися заздалегідь досить складно, так як все залежить від міста, району чи країни. Рекомендується підбирати ділянку з родючим грунтом. Це буде сприяти швидкому оновленню рослинності. Крім того, важливою вимогою до загону є безпека: простежте за надійністю огороджень і відсутністю сторонніх предметів на території.

Вибір породи. Якщо ви новачок в подібній сфері діяльності, тоді вам знадобиться порода, яка не потребує пильної уваги, догляду та постійного контролю:

 • романівські барани є ідеальним варіантом. Вони визнані плідними в усьому світі;
 • Барани Романівської породи

  Барани романівської породи

 • горьківська порода відрізняється тим, що ягнята досить швидко набирають у вазі перші 60 днів після народження. З плюсів також можна виділити досить високу плодючість і хороші показники молочності і забійного виходу;
 • Барани горьківської породи

  Барани горьківської породи

 • барани куйбишевської породи здатні досягати 100 кг. При цьому вони мають густу шерсть, що дозволяє розводити їх в холодному кліматі.
Барани куйбишевської породи

Барани куйбишевської породи, або «ромні-марш»

Устаткування. Устаткування потрібно купувати або замовляти в спеціалізованих магазинах. Вам знадобляться:

 • гребінці для вичісування баранів;
 • електричні машинки для стрижки вовни;
 • механічні кормушки для сіна і корми;
 • автоматичні поїлки;
 • поперечини для ангара і огорожі для пасовища.

Підбір персоналу. Якщо ви плануєте розвивати свій бізнес, то вам необхідні помічники:

 • для стада з 500 голів найміть двох досвідчених пастухів. Залежно від району середня заробітна плата становить близько 4 тисяч гривень на місяць. Основні обов’язки: вигул, прибирання приміщення, а також надання допомоги в процесі забою;
 • вам знадобиться людина, яка зможе стригти тварин. Його необхідно запрошувати в міру необхідності (близько трьох разів на рік);
 • ветеринар забезпечить здоров’я баранів і овець. У його обов’язки входитиме регулярний огляд, підбір раціону і щеплення.

Корм і постачальники. До питання вибору харчування для баранів потрібно підходити відповідально. Постачальник повинен бути надійним і чесним. Для щоденного повноцінного харчування тварин будуть потрібні два кілограми зерна і чотири кілограми сухої трави. Таким чином, якщо на вашій фермі буде близько п’ятисот голів, то на рік необхідно придбати не менше 360 тонн зерна і 750 тон сіна. Крім того, тварини повинні отримувати і свіжу траву, тому забезпечте їм постійні вигули.

РЕКЛАМА

Ключові рекламні інструменти постачальника – якість продукції і відповідальність. Якщо ваше м’ясо буде свіжим, а поставки – регулярними, магазини зрадіють співпраці. Встановіть ціни відповідно до середніх ринкових, щоб залучати нових клієнтів. Можна виділити наступні основні шляхи просування продукції:

 • участь в сільськогосподарських ярмарках;
 • відправка комерційних пропозицій оптовим покупцям;
 • зовнішня реклама в місті і передмісті: банери, вивіски, плакати;
 • організація шкільних екскурсій на ферму;
 • створення власного сайту;
 • публікація оголошень про продаж м’яса в газетах і інтернеті.

Основними місцями збуту вашої продукції є магазини, супермаркети, пансіонати, ресторани і кафе, їдальні і т. д.

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

З огляду на те, що фермерство набуває величезну популярність, розведення і вирощування баранів є досить перспективним і прибутковим бізнесом. Згуртована робота всього персоналу, а також налагоджені канали збуту продукції допоможуть окупити всі витрати. Основні витрати власник понесе на самому початку запуску проекту.

ПЕРВІСНІ ВКЛАДЕННЯ

ВитратиСума, грн.
Разом1 835 000
500 голів баранів775 000
Покупка землі 500 гектарів1000 000
Будівництво спорудження для утримання баранів60 000

РЕГУЛЯРНІ ВИТРАТИ

ВитратиСума, грн.
Разом228 500
Заробітна плата працівникам35 000
Корм175 000
Реклама12 000
Податки4 000
Комунальні платежі2 500

ПРОГНОЗОВАНІ ДОХОДИ

ДоходиСума, грн.
Виручка від продажу м'яса400 000
Прибуток171 500

Прибуток = Дохід – Собівартість виробництва (включає вартість кормів, витрати на заробітну плату, комунальні витрати та ін.)

Для того щоб почати бізнес з розведення баранів, буде потрібно близько 1.8 млн грн. З урахуванням високого щомісячного прибутку така сума цілком виправдана. Вкладені гроші окупаються протягом 1-2 років. Рентабельність становить 20-30%.

ЧИ ВАРТО ВІДКРИВАТИ БІЗНЕС ПО РОЗВЕДЕННЮ БАРАНІВ?

Бізнес по вирощуванню баранів з метою отримання м’яса є досить прибутковим. Від вас будуть потрібні готовність інвестувати досить велику суму. Однак витрати можуть окупитися вже протягом першого року. Варто враховувати і той факт, що на якісне і свіже м’ясо попит залишається стабільним навіть під час кризи.

РОЗВЕДЕННЯ БАРАНОВ НА М’ЯСО (ВІДЕО)

Інвесторам, які готові вкласти близько 2 млн грн, варто розглянути ідею з розведення баранів на м’ясо. Цей напрямок сільського господарства є досить перспективним. Головне – відповідально підійти до організації свого бізнесу. Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *