Технології

SpaceX досягла важливого прогресу в запуску багаторазових ракет

SpaceX

SpaceX регулярно вдосконалює технології, щоб здешевити запуски ракет. Для цього компанія робить все можливе, щоб повторно використовувати космічні апарати, що дозволяє економити не тільки час, але і колосальні гроші. В ході одного з останніх запусків SpaceX вдавалося зловити обидві частини носового обтічника Falcon 9, що стало рекордом для космічної галузі.

За словами Ілона Маска, повторне використання носового обтічника дозволяє заощадити близько 6 мільйонів доларів. Спочатку ідея полягала в тому, щоб частини ракети Falcon 9 витягувалися після запуску з дна океану. Однак в ході декількох вдалих спроб стало можливим ловити одну з частин обтічника за допомогою надміцних мереж на рухомий корабель. Як повідомляється, вперше за довгий час відразу двом кораблям вдалося зловити дві частини ракети.

SpaceX

Представники SpaceX розповідають, що обтічники не мають будь-яких систем управління посадкою. Їх уповільнення відбувається завдяки парашутам. Це означає, що інженерам потрібно точно розрахувати місце падіння, розтягнувши над ним одну або кілька мереж. Наступним етапом буде адаптація “кораблів-пасток” для капсул Crew Dragon, які зараз витягують з дна океану. Це знизить ризик для астронавтів, дозволивши уникнути ускладнень зі здоров’ям під час перепаду тиску і температур.

Джерело: techcrunch.com

Залишити коментар