Технології

Космічні технології допомогли створити просунутий протез ноги

Протез

Сучасні протези далекі від тих, що можна побачити у фантастичних фільмах. Як мінімум, вони помітно поступаються по рухливості людським кінцівкам. Одна з головних проблем полягає в тому, що штучні протези повністю мляві. Однак інженери повідомили про створення нового роботизованого пристрою на основі технології, яка ефективно працює на Міжнародній космічній станції (МКС).

Протез

Використовуючи звичайні протези, людям з втраченими кінцівками доводиться докладати додаткових зусиль для підняття стопи і перенесення кінцівки вперед. Це не тільки складно, але і може привести до пошкодження суглобів. Не менш руйнівний вплив таке ходіння надає на спину і стегна, які також піддаються підвищеному навантаженні. Відмінним рішенням можуть стати роботизовані протези, що гарантують комфортну ходу без виникнення додаткових проблем зі здоров’ям.

Читайте також:  Інсайдер: смарт-годинник Apple Watch стануть менш залежні від iPhone

Інженери стверджують, що всі існуючі аналоги володіють одним недоліком — жорсткістю суглобів, що в свою чергу ускладнює їх використання. Нова розробка отримала гнучкі суглоби, а сама кінцівка здатна забезпечити природне вільне коливання коліна і поглинання ударів при контакті з землею, як у справжній нозі. За словами команди дослідників, рішенням проблеми стало запозичення ідей роботизованої руки, використовуваної на МКС. У підсумку новий протез отримав два двигуни: один для коліна і другий для щиколотки. Це не тільки знизило шум, що видається механізмом, але і дозволило встановити систему рекуперативного гальмування, що збільшило час роботи пристрою в два рази за рахунок поглинання енергії в процесі ходьби.

Читайте також:  Людське тіло перетворили в передавач для зарядки гаджетів

Перші випробувачі нової технології заявляють, що протез дійсно допомагає при ходьбі. При цьому м’язи стегон і спини відчувають набагато менші навантаження навіть у порівнянні зі звичайною ногою. Наступним кроком команди інженерів стане поліпшення алгоритмів. Це допоможе протезу в автоматичному режимі пристосовуватися до місцевості, змін темпу і переходів між різними видами діяльності.

Джерело: spacedaily.com