Політика

Авіакатастрофа МАУ: Україна готує три сценарії

Євген Єнін

Київ готує три сценарії на випадок можливої відмови Тегерана від співробітництва у розслідуванні катастрофи літака української авіакомпанії МАУ.

У МЗС України розраховують на розвиток двостороннього переговорного процесу з Іраном у справі розслідування авіакатастрофи українського літака авіакомпанії МАУ в небі над Тегераном на початку року. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу Україна 24.

Водночас він наголосив, що якщо переговори з Іраном будуть безрезультатними, Україна буде змушена застосувати “додаткові інструменти захисту”.

“Це механізми, передбачені міжнародними конвенціями. Перший варіант – інструмент Чиказької конвенції. Він передбачає односторонній або багатосторонній переговорний процес з країною, на території якої стався інцидент. Другий варіант – винесення цього питання на розгляд ради Міжнародної організації цивільної авіації. Третій варіант – арбітраж або винесення справи на розгляд Міжнародного суду ООН”, – уточнив Єнін.

Читайте також:  Нефьодов пообіцяв звільнити понад півтисячі митників

Дипломат наголосив, що до таких кроків Україна буде змушена вдатися, якщо іранська сторона буде відмовлятися від проведення справедливого розслідування.

Залишити коментар