Наука

Створено перший у світі матеріал, який неможливо розрізати

Метал

Велосипедні злодії не дрімають. Вони ретельно вивчають підконтрольну їм територію, вичікуючи в пошуках підходящої жертви. Підготовлені зловмисники мають під рукою весь необхідний інструментарій, що дозволяє розпиляти будь-який замок і високоміцний ланцюг. Німецькі дослідники повідомили про створення нового матеріалу, який неможливо розрізати за допомогою підручних засобів.

Велосипедний замок вважається одним з найнадійніших засобів захисту від крадіжок. Але при наявності належного інструментарію можна за кілька секунд розпиляти будь-який ланцюг або замок. Німецькі дослідники показали можливості нового матеріалу, що отримав назву Proteus. Він на 15% складається зі сталі. При спробі його розрізати інструмент просто в’язне в волокнах, приходячи в непридатність.

Читайте також:  Виявилося, що собаки схильні до кризи середнього віку

Метал

За словами творців Proteus, вони черпали натхнення в жорсткій клітинній шкірці грейпфрута і міцних раковинах молюсків. Як тільки ріжучий інструмент пройде крізь зовнішній шар, він досягає вбудованих керамічних сфер. Спершу злодій відчує неприємні вібрації, які притупляють гострі краї різака. Після цього частинки керамічного пилу почнуть заповнювати проміжки між зубцями. Процес різання стане в’язким і в підсумку зупиниться, приводячи до руйнування ріжучого інструменту.

“По суті, розрізати наш матеріал – це все одно, що розрізати желе, наповнене самородками. Кераміка, вбудована в цей гнучкий матеріал, працює так само, як мішки з піском, що зупиняють кулю на високій швидкості”, — розповів один з представників команди дослідників.

Читайте також:  Припинення викидів СО2 не зупинить глобальне потепління

Вже зараз творці Proteus шукають можливість вийти на комерційний ринок. На їхню думку, метал буде цікавий не тільки для захисту від велосипедних злодіїв, але і в якості створення легкої броні і будь-яких інших захисних механізмів.

Джерело: newatlas.com