Технології

Нова технологія значно розширює можливості переносних пристроїв

Годинник

Сучасні переносні пристрої володіють великою кількістю датчиків, що дозволяють виявляти положення руки в просторі. Завдяки цьому можна активувати безліч корисних функцій. Ще далі просунулися автори нового дослідження, які створили технологію, здатну фіксувати рух кожного пальця.

FingerTrack

Нова технологія була придумана зусиллями дослідників з Корнельського університету та Університету Вісконсін-Медісон. Результатом їх праць став пристрій під назвою FingerTrak. Використовуючи термодатчики низького розширення розміром з горошину, воно дозволяє контролювати контури зап’ястя. Камери роблять кілька знімків, після чого нейромережа будує з них тривимірну модель руки.

За словами інженерів, всі створені в минулому прототипи були або занадто громіздкі, або складні у використанні. Крім того, багато розробок здатні розрізняти всього кілька жестів. FingerTrack вже зараз вміє точно відстежувати положення пальців, навіть якщо користувач тримає в руці об’єкт.

Читайте також:  Розкрито вартість нової ТВ-приставки Google на Android

FingerTrack

Перше застосування нова технологія може знайти в пристроях-перекладачах з традиційної мови на мову жестів. Вона також допоможе людям з хворобами Паркінсона і Альцгеймера вести більш насичене життя, спілкуючись з оточуючими і обходячи ті чи інші фізичні обмеження. FingerTrak цілком можна було вбудувати в інші переносні гаджети, наприклад, розумний годинник. Однак про комерціалізацію проекту розробники поки не говорять.

Джерело: engadget.com

Залишити коментар