Пошук клієнтів

Як шукати клієнтів?

Успішність і прибутковість бізнесу залежить від багатьох факторів, але, мабуть, основним серед них є велика кількість клієнтів і прибуток, який вони приносять компанії.

Клієнтська база, яка постійно розширюється – гарантія того, що ви завжди будете на коні.

Саме тому практично всі бізнесмени стурбовані питанням, як шукати клієнтів.

Завдання це дуже непросте, особливо, якщо врахувати рівень конкуренції в більшості бізнес-секторів, однак, цілком реальна, якщо ви будете використовувати різні джерела пошуку клієнтів і сформуєте грамотні конкурентні переваги.

Про що потрібно подбати перед тим, як шукати клієнтів?

 
Знаєте, про що забувають багато компаній? Про те, що, перш ніж починати шукати клієнтів, потрібно подбати про те, що ви будете їм пропонувати. Припустимо, робить компанія взуття, яке і взуттям щось складно назвати: погана якість, невелика кількість моделей, убогі кольору, завищені ціни і т.д. Компанія вкладає величезні кошти в рекламу, приваблює клієнтів, які закуповують продукцію, але, з огляду на якість взуття, ніхто з клієнтів по другому разу закуповувати цю гидоту не стане.

Що зробить компанія?

Знову вбухає величезні кошти в рекламу і почне шукати нових клієнтів. Але ж, перш за все, керівництву потрібно було подбати не про способи пошуку клієнтів, а про:

 1. Якість продукції, що виготовляється / послуг.
 2. Розумну цінову політику.
 3. Формуванні конкурентних переваг.
 4. Найм кваліфікованих менеджерів, які прекрасно знають, як шукати клієнтів, мають досвід роботи і зв’язки в бізнесі. Так, таким фахівцям потрібно добре платити, але ці вкладення окупляться.

Тільки дотримуючись цих правил, можна досить швидко сформувати клієнтську базу, яка буде розширюватися без видимих ​​зусиль з вашого боку і вам не доведеться постійно переживати про те, як шукати клієнтів.

Пошук клієнтів

3 види клієнтів, яких потрібно шукати

Клієнт – це найважливіший відвідувач. Не він залежить від нас. Ми залежимо від нього. Він не перериває нашу роботу. Він – мета нашої роботи. Він не по ту сторону нашого бізнесу. Він – його частина. Ми не робимо йому ласку, обслуговуючи його. Він робить нам ласку, даючи можливість це зробити.
Махатма Ганді

Керівникам підприємств, менеджерам з продажу та іншим зацікавленим в пошуку споживачів особам слід знати, що всіх клієнтів можна умовно поділити на 3 групи:

1. Очікувані.

Перед тим, як починати новий бізнес, слід скласти бізнес-план, в якому ви вказуєте, хто буде основним споживачем продукції, що виготовляється вашою компанією продукції або послуг, що пропонуються.
Припустимо, ви відкриваєте агентство з організації весіль, ваші очікувані клієнти – пари, які збираються вступати в шлюб. Виходячи з цього, ви повинні шукати клієнтів в загсах, магазинах весільних суконь (залишивши там свої рекламні брошури), на спеціальних форумах і т.д.

2. Перспективні.

Це група покупців, які з разових можуть перетворитися в постійних і навіть розширити вашу клієнтську базу за рахунок залучення своїх друзів, родичів, партнерів по бізнесу.

3. Незацікавлені.

З цим видом споживачів працювати найважче. Припустимо, ви – власник стоматологічної клініки.
Ви вирушили у велику компанію, пропонуючи її керівнику укласти договір про страховий обслуговуванні співробітників цієї самої компанії у вашій клініці. Керівник відповідає, що не зацікавлений у вашій пропозиції, тому що вони вже співпрацюють з іншого стоматологічною клінікою. Вам потрібно довести, що ви краще конкурентів: у вас нижчі ціни, досвідченіший персонал, якісніші матеріали, новіше обладнання.
Якщо ви не можете похвалитися такими конкурентними перевагами, то споживач так і залишиться незацікавленим.

Потрібно намагатися працювати з усіма групами споживачів, але найбільш широке поле для діяльності – очікувані клієнти, яких легко перетворити в перспективних.

Пошук клієнтів

Шукати клієнтів можна за допомогою реклами

Звичайно, найбільш ефективне джерело пошуку споживачів продукції і послуг – реклама.

Благо сьогодні рекламних інструментів, за допомогою яких можна шукати клієнтів, більш ніж достатньо.

Ви можете використовувати:

 1. ЗМІ (національні або міські залежно від розмаху вашого бізнесу).
  Важливо не тільки давати оголошення в газети, на радіо і телебаченні, а й замовляти рекламні статті та передачі про вашу компанію.
 2. Щити, плакати, білборди, банери і інші інструменти зовнішньої реклами.
 3. Громадський транспорт (рекламу можна розміщувати як на самому громадському транспорті, так і в його салоні).
 4. Інтернет. Тут – неоране поле для діяльності: створення власного сайту, реклама та спілкування під виглядом задоволеного клієнта на форумах, соціальні мережі, контекстна реклама і т.д.
  Розсилка електронних і звичайних листів.
 5. Обзвон потенційних споживачів з пропозицією купити продукцію або замовити послуги у вас.
 6. Роздача листівок, візиток, буклетів, флаєрів.
 7. Взаємодія з партнерами. Наприклад, салон весільних суконь пропонує ваше агентство з організації весіль нареченим, які до них зайшли, а ви ведете своїх клієнтів купувати весільну сукню саме в цей салон.

Як шукати клієнтів? Йти до них на зустріч!

Не можна сидіти і просто чекати, поки споживач сам вас знайде. Те, що ви організували хорошу рекламну кампанію, ще не гарантія того, що до вас валом повалять покупці.

Потрібно вирушати шукати клієнтів самому.

Як це зробити:

 • Брати участь в різноманітних виставках, семінарах, форумах і т.д.
 • Здійснювати обхід організацій, які є вашими потенційними покупцями.
 • Пропонувати свої послуги прямо на вулиці в місцях з високою прохідністю і т.д.

Цей спосіб вважають найбільш вигідним і перспективним досвідчені бізнесмени.

Вони радять робити такі обходи або самостійно, або за допомогою людей, яким ви довіряєте на 100%, тому що, якщо пропонувати вашу продукцію або послуги буде той, кому плювати на результат, толку не буде.

Ще поради для пошуку клієнтів, в тому числі і через інтернет, у відеосюжеті:

Сарафанне радіо – один з кращих способів шукати клієнтів

У минулому столітті, коли не існувало так багато рекламних інструментів, підприємці сподівалися на сарафанне радіо, за допомогою якого найефективніше можна було б шукати клієнтів.

Сьогодні ж вітчизняні бізнесмени, на відміну від закордонних, цей інструмент ігнорують і не дуже переймаються тим, залишиться задоволеним чи ні їх покупець і що він розповість своїм друзям і знайомим.

Нещодавно моя подруга обурено розповіла про відвідини нового кафе. Вони з сестрою зробили замовлення, вечеряли, мило базікали, всім були задоволені (і кухнею, і цінами, і обслуговуванням, і інтер’єром закладу, і легкою фоновою музикою). Людей в залі було мало, оскільки це нове кафе.

І все начебто було прекрасно, поки до зали не увірвалася адміністратор і не організувала перестановку столів. Шум, крики, гуркіт – не найкращі супутники сестринської зустрічі, тому дівчата поспішили ретируватися.

Ось так приємне враження від відвідин нового закладу було безнадійно зіпсовано недбайливим адміністратором.

Споживачі залишилися незадоволені, зареклися більше туди не ходити, але найгірше, що за допомогою сарафанного радіо вони відмовили своїх друзів і знайомих від відвідування цього кафе. Але ж могли не тільки стати постійними клієнтами, а й побувати у ролі рекламних агентів.

Якщо ви недавно відкрили свій бізнес і зайнялися питанням, як шукати клієнтів, пам’ятайте, що чим більше джерел та рекламних інструментів ви використовуєте, тим краще.

Але для того, щоб сформувати клієнтську базу максимально швидко, потрібно пропонувати високу якість послуг або продукції і не забувати про конкурентні переваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *