Технології

Китай успішно запустив свою першу місію на Марс

Tianwen-1

Китайська місія на Марс Tianwen-1 була успішно запущена на Червону планету вчора вранці. Орбітальний апарат і марсохід прибудуть до своєї мети в лютому 2021 року. Однак ровер опуститься на Червону планету не відразу, а тільки до кінця квітня. Посадка запланована в районі Utopia Planitia в північній півкулі планети.

Цей запуск став для Китаю особливо важливим. В останні роки країна активно розвиває свою космічну програму і вже стала першою в деяких аспектах. Наприклад, в 2019 році міжпланетна станція Chang’e 4 вперше приземлилася на зворотну сторону Місяця. Якщо ж ровер місії Tianwen-1 успішно здійснить посадку в квітні 2021 на Червоній планеті, то Китай стає другою країною «відвідала» Марс.

Читайте також:  Xiaomi випустила футболку з вбудованим датчиком ЕКГ

Вчорашній запуск відбувся на ракеті-носії важкого класу Long March 5 (Chang Zheng 5). Старт стався з космодрому Веньчан на острові Хайнань 23 липня о 07:42 за київським часом. Спочатку навколо місії було багато таємниць, а точна дата запуску стала відома буквально за кілька днів. Запис самого пуску можна подивитися на YouTube, так як пряма трансляція старту велася на китайському національному телебаченні, а її можливість була озвучена буквально за кілька годин до початку запуску.

Залишити коментар