Технології

Apple випустила спеціальну версію iPhone для хакерів

iPhone

Виробники смартфонів постійно вдосконалюють системи захисту своїх пристроїв від злому і несанкціонованого доступу. Компанія Apple пішла іншим шляхом і оголосила про випуск спеціальної партії iPhone з полегшеним доступом до системних файлів, які хакери і ентузіасти зможуть «перевірити на міцність» з мінімальними зусиллями. Але обзавестися таким гаджетом буде проблематично.

Особлива серія фірмових смартфонів з приставкою SRD (Security Research Device) буде відрізнятися від споживчих моделей версією прошивки з практично необмеженим доступом до різних елементів iOS. Наприклад, користувачі таких пристроїв зможуть безпосередньо “заглядати” в корінь файлової системи і запускати кастомні команди. Отримати “хакерський айфон” зможуть лише учасники програми пошуку вразливостей — при цьому за умовами угоди їм заборонено передавати результати своїх досліджень третім особам.

Читайте також:  Тім Кук пояснив одну з головних обмежень iOS

“Якщо ви використовуєте SRD для пошуку, тестування, перевірки або підтвердження вразливості, ви повинні негайно повідомити про це Apple і, якщо помилка міститься в сторонньому коді, відповідної третій стороні. Якщо ви не використовували SRD для будь-якого аспекту своєї роботи з уразливістю, Apple настійно рекомендує повідомляти про цю уразливість за окрему винагороду, але ви не зобов’язані цього робити”, — повідомляється на сайті компанії.

Крім того, кількість вироблених Apple SRD-пристроїв обмежена, а заявки на їх отримання будуть розглядатися тільки від власників облікових записів, які зареєстровані в програмі тестування і володіють перевіреною репутацією.

Про запуск програми з винагороди за знайдені уразливості вендор оголосив ще в минулому році — її учасники можуть подавати в Apple звіти про помилки і отримувати винагороду в сумі до $1 000 000 в залежності від ступеня небезпеки знайдених багів. Вони також будуть отримувати доступ до необхідної документації та спеціалізованого форуму компанії.

Читайте також:  Тільки позитив - YouTube приховає дізлайки

Джерело: engadget.com