Технології

Apple випустила спеціальну версію iPhone для хакерів

iPhone

Виробники смартфонів постійно вдосконалюють системи захисту своїх пристроїв від злому і несанкціонованого доступу. Компанія Apple пішла іншим шляхом і оголосила про випуск спеціальної партії iPhone з полегшеним доступом до системних файлів, які хакери і ентузіасти зможуть «перевірити на міцність» з мінімальними зусиллями. Але обзавестися таким гаджетом буде проблематично.

Особлива серія фірмових смартфонів з приставкою SRD (Security Research Device) буде відрізнятися від споживчих моделей версією прошивки з практично необмеженим доступом до різних елементів iOS. Наприклад, користувачі таких пристроїв зможуть безпосередньо “заглядати” в корінь файлової системи і запускати кастомні команди. Отримати “хакерський айфон” зможуть лише учасники програми пошуку вразливостей — при цьому за умовами угоди їм заборонено передавати результати своїх досліджень третім особам.

Читайте також:  Популярна Pokemon GO принесла творцям понад мільярд доларів за 2020 рік

“Якщо ви використовуєте SRD для пошуку, тестування, перевірки або підтвердження вразливості, ви повинні негайно повідомити про це Apple і, якщо помилка міститься в сторонньому коді, відповідної третій стороні. Якщо ви не використовували SRD для будь-якого аспекту своєї роботи з уразливістю, Apple настійно рекомендує повідомляти про цю уразливість за окрему винагороду, але ви не зобов’язані цього робити”, — повідомляється на сайті компанії.

Крім того, кількість вироблених Apple SRD-пристроїв обмежена, а заявки на їх отримання будуть розглядатися тільки від власників облікових записів, які зареєстровані в програмі тестування і володіють перевіреною репутацією.

Про запуск програми з винагороди за знайдені уразливості вендор оголосив ще в минулому році — її учасники можуть подавати в Apple звіти про помилки і отримувати винагороду в сумі до $1 000 000 в залежності від ступеня небезпеки знайдених багів. Вони також будуть отримувати доступ до необхідної документації та спеціалізованого форуму компанії.

Читайте також:  Смартфони Nokia очолили рейтинг найбільш надійних Android-пристроїв

Джерело: engadget.com

Залишити коментар