Наука

Вчені підтвердили теорію Платона, що Земля складається з кубів

Земля

Філософ Платон вважав, що всесвіт складається з чотирьох елементів – вогню, води, повітря і землі – а вони, в свою чергу, утворені з найдрібніших частинок, що мають строго певну форму.

Дослідники з Університету Пенсільванії, Будапештського університету технологій та економіки і Університету Дебрецена дійшли висновку, що грецький філософ Платон мав рацію, стверджуючи, що Земля складається з кубів. Про це пише ScienceDailt.

По суті, питання, на яке вчені шукали відповідь, полягало в тому, які форми виникнуть, якщо розбити камінь на дрібні частини. Для цього вони створили геометричну модель, яку розрізали випадковим чином на дві частини, а потім ще і ще і зрештою отримали “купу кубиків”.

Читайте також:  Вчені довели, що «протилежності не притягають»

“Пояснити прозріння Платона можна тим, що частини колись єдиного цілого повинні з’єднуватися без проміжків. А єдиний багатогранник, який з’єднується без проміжків – це – куб”, – йдеться в описі дослідження.

Для того, щоб перевірити правильність своєї математичної моделі, вчені виміряли безліч різноманітних каменів в природі. Деякі з них були відбиті людиною, інші вивітрилися силами природи, але в будь-якому випадку в середньому їхні частки були кубиками.

Водночас вони знайшли місце на Землі, де порушується “правило Платона”. Це Дорога Гігантів в Північній Ірландії з її високими вертикальними колонами. Цю аномалію вчені пояснюють незвичайним процесом охолодження базальту.

Читайте також:  Виявилося, що «Мона Ліза» написана поверх іншої картини

“У дев’яти випадках з десяти, якщо камінь розривається, стискається або зрізається – і зазвичай ці сили відбуваються разом – у вас виходять осколки, які в середньому мають кубічну форму. Тільки в тому випадку, якщо стресовий стан, отримуєш щось інше. Земля просто не робить це часто”, – зазначають дослідники.

По суті, вчені відповіли на питання, які форми створюються, коли камені розбиваються на шматки. Примітно, що вони виявили, що основна математична гіпотеза об’єднує геологічні процеси не тільки на Землі, але і навколо Сонячної системи.

“Сонячна система наповнена льодом і каменями, які постійно стикаються один з одним”, – йдеться в статті.

Залишити коментар