Політика

У Кабміні назвали мету торговельної угоди з ЄС

Україна-ЄС

Після п’яти років Угоди про асоціацію з ЄС Україна може ініціювати перегляд домовленостей. Влада хоче вийти з “мінуса” торгового балансу.

Україна має намір досягти нульового торгового балансу з Євросоюзом. Переговори про зміну умов Угоди про асоціацію з ЄС почнуть переглядати в 2021 році, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко в інтерв’ю РБК-Україна.

“Відповідно до положень Угоди у нас є 5 років до перегляду. І в січні ми вже зможемо почати офіційні переговори про перегляд. П’ять років у нас був свого роду stand still”, – сказав він.

Читайте також:  В СН прокоментували загрозу скасування безвізу

Наразі, за його словами, йдуть неофіційні консультації, проходить спільна експертна оцінка. На жовтень заплановано наступний саміт Україна-ЄС, де будуть намічені кроки і домовленості, за якими почнуться переговори з січня нового року.

“Ми будемо акцентувати, форсувати. Нам важливо інтегруватися в ланцюжки, важливо мати нульовий торговий баланс з нашими партнерами. З Євросоюзом у нас негативний торговельний баланс. Ми в довгостроковій перспективі не можемо мати мінуси з торговими блоками”, – додав він.

Залишити коментар