Бізнес ідеї

Як зробити бізнес на вирощуванні свиней

Вирощування свиней

Свинарський бізнес – важка ніша для починаючого підприємця. Складнощі при виборі породи, підтримка росту тварин, клопоти з документами. Однак високий попит на м’ясну продукцію і рентабельність з легкістю покривають всі витрати, тому інтерес до вирощування свиней серед бізнесменів не згасає. Як же відкрити свій бізнес по вирощуванню свиней і домогтися успіху?

ВИГОДА ВИРОЩУВАННЯ СВИНЕЙ

Розведення свиней може стати прибутковим бізнесом при належному підході. Свинина на ринку м’ясної продукції користується великою популярністю: вона в міру жирна і калорійна, дешевше яловичини, містить корисні речовини для людського організму.

При цьому процес розведення тварин не вимагає великих витрат, а висока плодючість свиней (20-25 поросят на рік) дозволяє отримати приріст в 1,5 тонни живої маси. За півроку при інтенсивному годуванні свині можуть досягти маси в 100-110 кілограм. З огляду на невисоку вартість корму, це феноменальний показник. Тому фермери обирають саме цю тварину для активного вирощування.

Вирощування свиней

Вирощування свиней – одна з прибуткових сфер фермерства

ПРИМІЩЕННЯ ТА ОБЛАДНАННЯ

Місце для свиноферми краще підбирати за межами міста, це дозволить полегшити процес пошуку корму і найму персоналу. Для початку потрібно переговорити з адміністрацією населеного пункту, отримати дозвіл на організацію ферми. Щоб не турбувати місцевих жителів неприємними запахами, необхідно розташуватися подалі від житлових будинків.

Великим плюсом початку подібного бізнесу в сільській місцевості є наявність відповідних приміщень, які в даний час не використовуються. Вони потребуватимуть ремонту, але це набагато менше вдарить по кишені підприємця, ніж будівництво «житла для свиней» з нуля.

Для 100 голів свиней потрібно площу не менше 1000 квадратних метрів. Крім загону в будівлі повинні бути кімнати для персоналу, де вони зможуть пообідати, залишити речі і інструменти. Окремо можна побудувати зерносховище. Для 100 голів потрібно приміщення розміром в 250 квадратних метрів з висотою стель 5-6 метрів і місткістю не менше 60 тонн зерна.

Приміщення для вирощування свиней має відповідати санітарним нормам, бути світлим і чистим. Так як вихованці не переносять протяги, необхідно гарненько утеплити загони. До запуску свиней в побудоване або відремонтоване приміщення потрібно зробити дезінфекцію, щоб поголів’я не заразилося і не загинуло від вірусів.

Підприємцю слід подбати про вентиляцію свинарника, а також про автоматичне гноєвидалення. Для годування необхідно встановити автоматизовані годівниці, в які зі сховища потрапляє сухий корм з певною періодичністю. Можна довірити цей процес персоналу, що частково заощадить кошти, але буде вимагати особистого контролю. Також рекомендується спорудити поїлки, в які буде надходити вода для вихованців. Маленькі поросята потребують тепла, тому для них потрібно придбати зігріваючі лампи.

Розведення свиней

Приміщення для розведення свиней має бути світлим, чистим і теплим

ВИБІР ПОРОДИ

Перед тим як зупинитися на одній з порід, потрібно відзначити, що існує кілька груп свиней:

  • м’ясні;
  • сальні;
  • беконні;
  • м’мясобеконні;
  • м’ясосальні.
Читайте також:  Популярний бізнес: Відкриваємо свій інтернет-магазин одягу

Так як основним продуктом для збуту є м’ясо, то вибір зазвичай робиться на користь м’ясних, м’ясобеконних або м’ясосальних. Найбільш популярні серед цих груп – біла велика свиня і українська степова біла.

Пам’ятайте: маточне поголів’я потрібно закуповувати у різних постачальників кілька разів на рік, щоб в стаді була свіжа кров, що дозволяє підтримувати здоров’я поголів’я.

КОРМ

Харчування свиней має бути збалансованим, адже це безпосередньо впливає на ріст поголів’я. У рік для 100 голів буде потрібно 60 тонн зерна і 1 тонна кормових добавок, крім цього, необхідно подумати про вітамінний комплекс. Тварини не повинні харчуватися зіпсуваним зерном або простроченими добавками, за цим необхідно уважно стежити персоналу. Закуповувати корм необхідно у перевірених постачальників, які не перший рік працюють на даному ринку.

Пам’ятайте: Макуха, соя, чумиза, овес і просо погіршують якість свинини. Тому використовувати їх для корму не рекомендується. Краще додати в раціон свинок картоплю, ячмінь, буряк.

ПОШУК ПЕРСОНАЛУ

Для того щоб свиноферма функціонувала, необхідно набрати штат співробітників. В ідеалі слід найняти:

  • ветеринара;
  • зоотехніка;
  • свинаря;
  • робітників.

Ветеринар буде стежити за здоров’ям поголів’я, адже хвороба однієї свині може загрожувати загибеллю всього поголів’я. Щоб не допустити збитків, подбайте про наймання грамотного фахівця. Середня зарплата ветеринара в сільській місцевості від 2.5 до 3.5 тисяч гривень.

Зоотехнік буде стежити за обладнанням ферми, виправляти неполадки, контролювати процес автоматизації. Середня заробітна плата зоотехніка – 5 тисяч гривень.

Для поголів’я зі 100 свиней знадобиться 2 свинаря, які будуть займатися безпосередньо їх вирощуванням. Так як їх зарплата становить 6-8 тисяч гривень, то можна взяти одного фахівця і помічника йому в підпорядкування.

Досвідчений свинар

Досвідчені свинарі допоможуть підприємцю виростити міцне поголів’я

Для розвантаження корму, прибирання та інших дрібниць можна найняти двох різноробочих. Вони отримують 2-4 тисячі гривень на місяць.

Якщо ви самостійно не зможете вести бухгалтерію, то найміть фахівця на віддалену роботу. Це дозволить уникнути помилок і звільнить від заповнення різного роду звітностей. Зарплата – 1.5-2 тисячі гривень.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ

Сучасні фермери використовують для вирощування свиней «датську» або «канадську» технологію. У «датській» використовуються щілинні підлоги для гноєвидалення, автоматичну систему годування і водопровід з поїлками. Це дозволяє скоротити число співробітників для обслуговування ферми.

Приміщення в цьому випадку розділяють на декілька частин. Маткова частина обладнана пологовими верстатами і станками для утримання супоросних свиноматок. Маленькі поросята поміщаються в відділення для обігріву з пластиковою підлогою і інфрачервоними лампами.

Особливу увагу приділяють автоматичній кормовій лінії і доступу до чистої води. На думку прихильників цієї технології, завдяки такому підходу до годівлі поголів’я підприємець зможе отримувати приріст за мінімальні терміни.

Датська технологія вирощування свиней

‘Датська’ технологія вирощування свиней спрямована на максимальну автоматизацію процесу

В «канадській» технології використовують незмінний підстилку (суха солома або тирсу), забезпечують свиней сухим кормом і чистою водою. Спочатку рівень підстилки повинен складати 20 сантиметрів. У міру її зволоження необхідно досипати настил. Завдяки гниттю внутрішнього шару в приміщенні стає тепліше, що скорочує витрати на обігрів. В день на свиню йде до 1 кілограма підстилки. Ця технологія використовується для невеликих фермерських господарств, для кнурів, свиноматок і свиней на відгодівлю. Головною перевагою є економія на автоматизації.

Канадська технологія вирощування свиней

В канадській технології використовується незмінна підстилка із соломи або тирси

ЗБУТ ТОВАРІВ

Попит на м’ясо в Україні стабільно високий, ціна від виробника подобається не тільки звичайним покупцям, але і ресторанам, магазинам, оптовикам. Однак для реалізації своєї продукції необхідно мати список належних документів, сертифікатів якості. Якщо ви не хочете зв’язуватися з горою паперів, то можна здавати свиней на забій. Це дозволить уникнути проблем з перевірками СЕС, хоча і знизить дохід.

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Припустимо, що ферма складається з 10 свиноматок, кожна з яких буде приносити 10-15 поросят на рік. Тобто за дванадцять місяців можна виростити 100 голів на відгодівлю. За цей час свині набирають до 100 кілограм маси, 60 з яких м’ясо. Разом виходить 6000 кг свинини, ціна за яку становить 70-80 гривень. В цьому випадку ви за рік отримаєте дохід від 420 до 480 тисяч гривень.

Ціна однієї свиноматки 4-6 тис., на десять голів доведеться витратити 40000 гривень. 60 тонн зерна обійдеться в 150 тисяч гривень, добавки і вітаміни полегшать гаманець підприємця ще на 20 тисяч. Ремонт і обладнання свинарника буде коштувати близько 300 тисяч гривень. Річна зарплата співробітників складе 300 тисяч гривень. Разом: витрати за перший рік роботи ферми складуть близько 810 тисяч гривень, з них одноразові витрати складають 340 тисяч гривень. Окупність свиноферми займає термін від 2 до 3 років.

Розведення свиней є одним з прибуткових варіантів фермерства. Є ряд ризиків, при яких підприємець понесе фінансові втрати (загибель тварин, слабкий темп росту), однак високий попит на продукцію робить цей бізнес цікавим. Головне, відповідально підійдіть до підбору персоналу, тоді ваше підприємство швидко окупиться і буде приносити дохід. Успіхів!

Залишити коментар