Автомийка

Як відкрити автомийку самообслуговування: Підводні камені І поради експерта

Клімат нашої країни, також як і стан доріг, змушує автовласників з високою частотою мити свою машину. Для цього у них є два варіанти: помити самостійно, біля гаража або у дворі будинку або поїхати на автомийку (довга черга, можливість отримати чергову подряпину від незграбного мийника, висока плата).

Перший варіант нервує перехожих, забирає дорогоцінний час власника авто і залишає після себе величезні калюжі. Варіант з мийкою теж має свої мінуси: можлива черга, небезпека отримати скол або подряпину, а також висока плата за послугу. Саме тому зараз розвивається альтернативний варіант – автомийка самообслуговування. Люди платять набагато меншу суму, при цьому отримують необхідне обладнання для професійної мийки свого автомобіля. Як відкрити автомийку самообслуговування? На це питання ми відповімо в нашій сьогоднішній статті, а також наведемо поради фахівців і виявимо підводні камені цього бізнесу.

РЕЄСТРАЦІЯ

Для того щоб почати займатися комерційною діяльністю, необхідно вибрати організаційно-правову форму майбутнього підприємства. Експерти радять не ускладнювати своє життя і зареєструватися як індивідуальний підприємець, робота якого набагато простіша, ніж у товариства з обмеженою відповідальністю.

Автомийка

Автомийка самообслуговування – перспективна ніша в бізнесі, яка тільки починає набирати обертів.

МІСЦЕ ДЛЯ АВТОМИЙКИ

Визначальним фактором для успіху мийки самообслуговування буде її розташування. Фахівці відзначають декілька найпопулярніших місць:

 • в’їзд у місто, бо машини після довгого шляху найчастіше вимагають мийки;
 • центральні вулиці міста, на них завжди багато машин, тому клієнти обов’язково знайдуться;
 • місця біля парковок.
Автомийка

Автомийку самообслуговування вигідніше відкривати на в’їзді в місто або на центральних вулицях

Для того щоб спорудити автомийку самообслуговування на 2 машиномісця, потрібно площа 250-300 квадратних метрів, однак щоб у клієнтів було місце для очікування черги, необхідно виділити додатково ще 200-300 метрів. Оренда землі в межах міста площею 500 метрів квадратних обійдеться підприємцю в 5 тисяч гривень.

Якщо Ви не знаєте в чиїй власності перебуває земля, то можна звернутися до Держреєстру, у відповіді буде вказаний власник землі, її кадастровий номер та призначення землі.

Важливим моментом є наявність комунікацій – електрики і водопостачання, їх відсутність серйозно ускладнить задачу облаштування мийки.

Автомийка

Для мийки на 2 машиномісця потрібно площа близько 500 квадратних метрів

ОБЛАДНАННЯ

Якісне обладнання дозволить підприємцеві завоювати клієнтську аудиторію. Кращим варіантом буде німецьке обладнання, яке є ідеалом в зіставленні ціни і якості. Прикладом може служити безконтактна мийка BKF Carwash на два поста машин. Ціна такої мийки становить від 700 000 до 1 мільйона гривень. Також знадобиться двохпостовий пилосос, вартістю близько 10 тисяч гривень. Встановити обладнання самостійно у підприємця не вийде, тому необхідно буде найняти фахівців на додаткову плату.

Крім цього підприємцю знадобиться додаткове обладнання. Так як власники машин будуть здійснювати процес вручну, то знадобляться:

 • інструкції з використання обладнання, де детально розписано як здійснюється мийка (на кожному машиномісць);
 • миючі засоби, закуплені в достатній кількості;
 • спецодяг для водіїв (плащі і чоботи), щоб клієнт не промочив свій одяг.

Також заздалегідь потрібно визначити як буде проводиться оплата:

 • за часом мийки автомобіля;
 • фіксовано за одну машину.

Вигідніше буде брати гроші за час мийки, але тоді необхідно буде встановити спеціальні таймери з відліком часу для кожного машиномісця.

Автомийка

Ціна обладнання на два поста машин варіюється від 700 000 до 1000 000 мільйона гривень

ДОКУМЕНТАЦІЯ

Щоб отримати дозвіл на будівництво автомийки, необхідно звернутися в будівельну компанію або проектний центр, співробітники цих організацій самі зроблять проект і затвердять його. Після цього необхідно отримати «добро» від фахівців СЕС, пожежників, трудовий інспекції та товариства з охорони природи.

Тільки після того як всі перераховані дозволи будуть отримані, підприємець може звернутися в місцеву адміністрацію для отримання дозволу на відкриття мийки. При цьому не важливо хто є власником землі, комплект документів від цього практично не залежить.

ПЕРСОНАЛ

Так як мийка буде проводитися автовласниками самостійно, то набирати велику команду співробітників немає сенсу. Вам знадобиться тільки оператор, який буде стежити за станом обладнання, допомагати клієнтам і продавати їм жетони на мийку. Якщо мийка буде працювати 24 години, то потрібно найняти 2-3 людини, які працюватимуть цілодобово. Щоб не сильно витрачатися на податки можна застосувати Єдиний Податок, тоді податок буде рахуватися з площі, а не виручки, і відпаде необхідність касового апарату. Зарплата оператора становить від 3 до 5 тисяч гривень на місяць, і залежить від кількості робочих змін.

Автомийка

Для подібних мийок не потрібно великого набору співробітників, клієнти миють свої машини самостійно

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Прийшов час порахувати які фінансові вкладення знадобляться починаючим підприємцям для відкриття та розвитку мийки самообслуговування, і через скільки вони вийдуть на окупність.

Цей бізнес не можна віднести до розряду дешевих чинності покупки дорогого устаткування на початковому етапі, будівництва мийки, а також оренди великої площі землі. Основні витрати на першому етапі складаються з:

 • купівлі обладнання для мийки (2 поста) – 700 000 – 1 мільйон гривень;
 • покупки пилососа (двохпостові) – 10 тисяч гривень;
 • встановлення обладнання – 50 тисяч гривень;
 • будівництва мийки – 1-1,5 мільйони гривень;
 • оформлення дозволів, замовлення проекту автомийки та інше – 100 тисяч гривень;
 • реклама – 100-200 тисяч гривень.

Разом одноразові витрати складуть приблизно 2,9 мільйона гривень.

Додамо до цієї суми щомісячні витрати на оренду землі – 10 тисяч гривень, зарплату співробітників – 20 тисяч, закупівлю миючих засобів та інших дрібниць – 10 тисяч. Отримаємо щомісячні витрати – 40 тисяч гривень.

Ціна півгодинної мийки свого авто оцінюється в 100 гривень, тобто на місяць при хорошому напливі клієнтів реально заробити від 150 до 250 тисяч гривень. У такому випадку окупність проекту займе 1-2 роки. Тільки завдяки грамотній рекламній стратегії та якісному обладнанню підприємець зможе переконати клієнтів у вигідності даної мийки, тим самим забезпечивши собі гідний прибуток.

Як ми змогли переконатися відкриття автомийки самообслуговування дуже дорога справа, але перспективи отримувати мільйонні прибутки в рік ваблять багатьох забезпечених підприємців. Тому якщо у Вас знайдеться
2-3 мільйона, то даний бізнес – відмінне вкладення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *