Наука

Розроблено нову методику вирощування людських органів

Трансплантація органів

Сучасна трансплантологія використовує донорські органи, дозволяючи тисячам людей щорічно повертатися до нормального життя. Однак не завжди вдається знайти донора в строк, а до того ж є ризики відторгнення. Для вирішення цих проблем вчені працюють над вирощуванням органів в лабораторіях. Перші кроки в цьому напрямку робить команда зі Швейцарії, яка створила аналог людської печінки.

Печінка

Про успіхи відзвітували біоінженери Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL). Їм вдалося розробити методику вирощування спрощеної міні-печінки людини. На даний момент це лише платформа, але вона має високий потенціал і в майбутньому на її основі планується створення повнофункціональних органів для трансплантації. Поки ж крихітні міні-печінки будуть служити для випробувань методів лікування неалкогольної жирової хвороби (НАЖБП).

Читайте також:  Вчений спрогнозував новий льодовиковий період на Землі

Печінка створена на основі біпотентних стовбурових клітин, що зустрічаються в жирових потоках, що з’єднують цей орган з жовчним міхуром. Головним досягненням дослідників стала матриця нового типу. На відміну від існуючих аналогів, вона більш стабільна і не має імуногенних властивостей. Саме на її основі можна буде вирощувати перевіваемие органели зі здорових стовбурових клітин, які можуть бути використані для лікування людей з термінальною стадією захворювання печінки

Вчені уточнюють, що необхідно провести додаткові дослідження, особливо в області диференціювання стовбурових клітин, перш ніж цей метод можна буде використовувати для вирощування органів на пересадку людині.

Читайте також:  Вчені встановили найближчого родича динозаврів на сьогодні

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар