Політика

Ердоган назвав перетворення Святої Софії на мечеть “виправленням помилки”

Ердоган

Айя-Софію будуть і далі оберігати як об’єкт культурної спадщини, запевнив президент Туреччини.

Турецька влада, змінивши статус собору Святої Софії на мечеть Айя-Софія, виправила допущену в 1935 році історичну помилку, заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Про це повідомляє РИА Новости.

“Ми виконали волю 83 млн громадян Туреччини. У 1934 році її перетворили на музей. Зараз ми виправляємо цю помилку, це наше суверенне право”, – додав президент.

Ердоган наголосив, що Айя-Софія була перетворена на мечеть не з церкви, а з музею.

“У нас у жодному разі немає ворожнечі до представників інших релігій – навпаки, є повага. У нас в 4-5 разів більше культових будівель для немусульман, ніж в Європі для мусульман”, – зауважив турецький президент, зазначивши, що влада продовжить стежити за збереженням Айя-Софії “як за скарбом”.

Читайте також:  Лукашенко анонсував "найжорсткіші заходи" щодо захисту Білорусі

Статус Айя-Софії як державного музею був затверджений урядовим рішенням 24 листопада 1934 року, підписаним засновником Турецької Республіки Мустафою Кемалем Ататюрком.

Державна рада Туреччини 10 липня цього року скасувала постанову уряду про присвоєння собору Святої Софії статусу музею. Потім Ердоган підписав указ, згідно з яким в Айя-Софії відновляться мусульманські поклоніння.

Собор Святої Софії, побудований в VI столітті, який є пам’ятником візантійського зодчества, в 1985 році був включений до складу пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Залишити коментар