Наука

У центрі Європи помічена вулканічна активність

Вулкан

Американські вчені з Університету Каліфорнії повідомляють про те, що на Північно-Заході Європи відбувається сейсмічна і вулканічна активність. Його центр знаходиться в німецькому регіоні Айфель і охоплює частини Бельгії, Нідерландів, Франції та Люксембургу.

Цей регіон має досить давню вулканічну історію і вважається, що останнє виверження вулкана тут було близько 11000 років тому. У новому дослідженні вчені звернули увагу на незвичайні рухи, які там відбуваються на поверхні Землі – вона піднімається і розтягується, що незвично для цієї частини Європи. Вони вивчили дані глобальної системи позиціонування по всій території Західної Європи, що і дозволило ідентифікувати зміни. При цьому раніше багато вчених вважали, що цей район вже не активний, але це нове дослідження якраз говорить про зворотне.

Читайте також:  Сонце змінило 11-річний цикл. Що це означає

Спостережуване вченими куполоподібне підняття, говорить про те, що ці рухи генеруються висхідним мантійним плюмом (гарячий потік). Він піднімається вгору і викликає деформацію і вулканічну активність.

“Наші результати показують, що цей регіон є активною вулканічною системою і набагато більш сейсмічно активний, ніж багато розломів в Європі між вулканічним районом Айфель і Альпами”, розповідає провідний автор дослідження Пол Девіс.

Геофізики, тим не менш, не прогнозують, що в районі скоро обов’язково відбудеться виверження вулкана. Але разом з тим цей район представляє в довгостроковій перспективі вулканічні і сейсмічні ризики. Варто відзначити, що район Айфель відомий характерними вулканічними озерами-маарами.

Залишити коментар