Авто

Перше роботаксі без водія з’явилося в Китаї

Робо-таксі

У китайському місті Гуанчжоу, правда, поки тільки в одному районі, вже тиждень тестують таксі без водія. Поки нарікань на роботу таких машин ні у кого немає.

Китайський стартап WeRide планує першим в країні запустити сервіс роботизованих таксі без водія. Програма стартує в Гуанчжоу, влада якого дозволила WeRide провести тестові заїзди на роботаксі, пише Reuters.

Тестування триває вже тиждень і, як зазначають в компанії, все йде за планом.

Читайте також:  Німці назвали вживані авто, які служать вічно

У разі результатів, які задовольнять представників стартапу, владу, поліцію і, звичайно, пасажирів таксі повністю розпочнуть роботу вже в наступному місяці.

Зазначається, що роботаксі курсуватимуть поки що тільки в одному районі.

За рухом авто без водія стежитимуть оператори, які візьмуть керування транспортним засобом на себе, якщо щось на дорозі піде не так. Але і від операторського центру з часом будуть відмовлятися.

“Нам важливо відпрацювати різні дорожні ситуації, краще зрозуміти всі райони міста, а також поведінку і реакцію роботаксі. Як тільки все буде повністю автоматизовано, ми відмовимося від операторів і надамо повний контроль над дорогою роботу”, – заявили в WeRide.

Читайте також:  Названі найбільш популярні у світі кросовери і позашляховики

Додамо, що компанія автоматизованим транспортом займається не перший рік. WeRide співпрацює з Nissan, Renault і Mitsubishi.

Залишити коментар