Економіка

НБУ вмовляє банки знижувати ставки за депозитами

Катерина Рожкова

Центробанк очікує від банків запровадження дешевих кредитів та іпотеки в четвертому кварталі року.

Нацбанк очікує масового запуску іпотеки в четвертому кварталі 2020 року, розповіла в інтерв’ю Інтерфакс-Україна в.о. глави НБУ Катерина Рожкова.

“У четвертому кварталі можна буде масово запускати іпотеку. Для найбільш якісних позичальників 10% річних вийде економічним шляхом, а не адміністративним. Іпотека підтягне додаткові суміжні галузі, які теж потребують додаткового підкредитування”, – говорить Рожкова.

Читайте також:  В Україні встановлять граничну ціну доставки газу

Також, за її словами, центробанк працює з банками над іншими методами розширення кредитування.

“У корпоративному секторі банки не дуже охоче знижують ставку за кредитами, вони намагаються зберегти свою маржу, хоча час високої маржі вже в минулому. Тому ми зараз з ними працюємо і вмовляємо знижувати ставки за депозитами. Вже є банки – з іноземним капіталом і наші великі державні, які їх знизили”, – розповіла тимчасова глава НБУ.

Крім того, регулятор просить банки підготувати нові програми кредитування для бізнесу з урахуванням коронакризи.

“Ставка повинна бути нижчою, а кредит – довший і умови м’якшими, щоб допомогти бізнесу відновитися. Завдання банку – не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив в роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув”, – пояснила вона.