Економіка

У НБУ прокоментували “піраміду” з держпозиками

НБУ

Парламент затвердив покриття бюджету запозиченнями, а тепер депутати критикують дії НБУ, підкреслила Рожкова.

В.о. голови правління Національного банку Катерина Рожкова прокоментувала заяви і критику про “піраміду” з держпозиками з боку депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“З приводу якоїсь “піраміди” ОВДП. Депутати суперечать самі собі. Адже парламент проголосував за новий бюджет. У ньому передбачено розширення дефіциту, який покривається за рахунок нових запозичень. Тобто, по суті, депутати дозволили Мінфіну нові запозичення, в тому числі шляхом випуску держоблігацій. А тепер за це критикують. Завдяки тому, що у нас низька інфляція і низька облікова ставка, Мінфін позичає за ціною від 7% до 10% річних. Це рекордно низькі для нашої країни ставки. І тут же вони говорять: “Ні, це все неправильно”, “Це піраміда ОВДП”, “А ви чому не берете участі в ній?”, “А хто в ній бере участь?”, “А хто розміщує?”, “Навіщо розміщує?”. Це виглядає погано, якщо чесно. І прикро”, – сказала Рожкова.

Читайте також:  Міністр оцінив втрати України від війни на Донбасі

“Запустіть друкарський верстат” і “нехай Мінфін позичає дешевше” – це дві історії, які суперечать одна одній. Не може ж бути, щоб були висока інфляція і низькі ставки. Цього не буде ніколи”, – додала вона.

У той же час запуск друкарського верстата вона назвала “червоною лінією”, яку центробанк не буде переходити.

“Я не бачила жодної процвітаючої країни і ні благополучної економіки, в якій би економіка працювала за указом уряду або за рішенням парламенту. Існують економічні закони. Усе має ціну і свою вартість. Якщо ти починаєш надмірно регулювати бізнес (ставки, комісії і т.д.), то він просто перестає працювати. У нас завдання: щоб гроші були в банківському секторі чи навпаки – виштовхнути їх з банків?” – зазначила Рожкова.

Залишити коментар