Помилки підприємців

6 помилок починаючих підприємців

Все більше людей пробують в себе в ролі бізнесменів і освоюють обрану нішу з нуля. Починаючих підприємців об’єднує не тільки бажання повторити досягнення Річарда Бренсона або Марка Цукерберга, але і помилки в мисленні і діях. На своєму досвіді, я зібрав поширені помилки серед новачків бізнесу.

1. Чи потрібен стартовий капітал

Багатьох здібних хлопців відлякує думка, що для того, щоб розпочати бізнес, потрібен великий стартовий капітал. Завдяки своєму бізнесу я зрозумів, що підприємцю потрібні не гроші, а ідея. Така ідея, задля якої живуть і в яку вірять. Ще потрібно чітко визначити ринок і оцінити затребуваність продукту. Адже не має значення як багато грошей вкладено в бізнес, якщо споживач не хоче платити за товар або послугу. Тому на початковому етапі важливо розуміння своєї бізнес-ідеї і способів її реалізувати. Підприємці, які це знають і можуть пояснити іншим, не страждають від браку фінансування і допомоги інвесторів.

2. Все вирішують зв’язки

Дійсно, зв’язки в державних і фінансових структурах можуть спростити життя підприємцю, але не є вирішальним фактором його успіху. Зв’язки, які нам допомогли при створенні “стрічечки”, я завів ще будучи діджеєм. Я знав людей, яким цікавий мій товар, у нас вже був ринок. Коли ми розширили асортимент до сувенірної продукції, потрібних людей ми знайшли самі. Щоб знайти потрібні контакти досить активного профілю на LinkedIn і тижня наполегливої ​​праці.

3. Робота в “творчому пошуку”

Деякі йдуть в бізнес до кінця не розуміючи, чим конкретно вони займатимуться, керуючись думкою “апетит приходить під час їжі”. Відсутність ідеї та чіткого уявлення своїх цілей і бажань – основна помилка новачків. Звичайно, для студента-стартапера, у якого є час вчитися і пробувати, пошук своєї ніші – правильна стратегія. Але побудувати прибутковий бізнес і розвиватися без чіткої сформульованої ідеї не вийде.

4. Переоцінка бізнес-плану

У “списку справ” молодого бізнесмена написання бізнес-плану стоїть на першому місці. Але як показує досвід, бізнес-план – не потрібен і не застосуємо в поточних реаліях бізнесу. У нестабільній фінансовій ситуації не можна чітко спланувати бюджет, визначити ризики і зробити прогнози щодо розвитку. У нас був стартап, для якого ми писали бізнес-план. Попрацювавши рік, зрозуміли, що ідея не працює, врахували помилки і пішли далі. Тому працювати над бізнес-планом – витрачати час на зайву аналітику. Правильніше побудувати бізнес-модель, регулювати її і підлаштовувати під останні умови і тенденції. А інвестори охочіше вкладають гроші не в бізнес-план, а в команду з палаючими очима, вірою у свої можливості і, по яким видно, що люди не опустять руки після першої невдачі.

5. Неправильний маркетинг

Підприємці допускають два види помилок в маркетингу: надмірна або недостатня рекламна активність. Хорошому продукту реклама не потрібна. Якщо дати клієнтові принципово нове, сарафанне радіо обов’язково спрацює. Якщо ж продукт не новий і потрібно боротися з клієнтами за ринок, вкладайте в рекламу. Не має значення як хороший ваш продукт, якщо у цільової аудиторії немає бажання вибрати його і купити. Для реклами Стрічечки ми використовуємо Google AdWords. Для нашої моделі даний канал дозволяє дуже чітко оцінити ROI і дає можливість оперативно пристосовуватися до змін на ринку.

6. Диплом допоможе в бізнесі

Для запуску бізнесу необхідні базові знання в бізнесі і обраній сфері. Але отримати їх можна і не маючи класичної освіти – зі спеціалізованих книг і бізнес-ресурсів. Підприємницькі та організаційні здібності знадобляться більше, ніж диплом магістра. Відкрити власний бізнес – це як вистрибнути з десятого поверху без парашута і по дорозі вниз будувати літак. Сміливість і рішучість тут допоможуть більше, ніж академічна освіта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *