Технології

Нова технологія дозволяє поліпшити автономність і довговічність мобільних пристроїв

Акумулятор розряджений

За останні роки було абсолютно безліч потенційно революційних відкриттів в області елементів живлення, але переважна більшість всієї сучасної техніки як і раніше оснащується звичними літій-іонними акумуляторами. Разом з тим американські вчені придумали спосіб збільшити термін служби таких батарей.

В результаті трьох років досліджень фахівці з Аргоннської національної лабораторії Міністерства енергетики США спільно з гонконгським університетом науки і технології оголосили про розробку нового катодного покриття, покликаного підвищити безпеку і термін служби літій-іонних акумуляторів.

Читайте також:  Honda відмовляється від бензинових двигунів на користь електромобілів

Однією з ключових проблем літій-іонних батарей є те, що заряджений катод при високій напрузі виробляє кисень, що вступає в реакцію з електролітом. В результаті цього на поверхні катода утворюється плівка, що знижує кількість переданої між електродами енергії. І в результаті падає ємність акумулятора. Для вирішення цієї проблеми на катод наноситься спеціальне покриття. Однак воно покриває лише невелику зовнішню частину катода, тому при високих температурах або напругах акумулятор продовжує деградувати.

Нове покриття, що отримало назву PEDOT, засноване на провідному полімері. Воно наноситься методом окисного хімічного осадження з парової фази, в якому використовується газ, щоб забезпечити нанесення покриття на кожну частинку катода для формування цілісної і міцної оболонки. В результаті катод захищений від впливу високих температур і напруг.

Читайте також:  Google звинуватили в стеженні за геолокацією користувачів Android

За словами вчених, нове покриття дозволяє збільшити робочу напругу літій-іонних акумуляторів з 4,2 до 4,6 B. І хоча це всього 15-відсоткове поліпшення, дослідники впевнені, що це призведе до помітного зниження вартості елементів живлення і збільшення їх терміну служби.

Із застосуванням нової технології смартфони, смарт-годинники, бездротові навушники, ноутбуки і навіть електромобілі зможуть працювати довше без підзарядки. Однак про комерційне застосування технології поки нічого не повідомляється.

Джерело: slashgear.com