Суспільство

Українці в Польщі почали витрачати набагато менше

Україна і Польща

Найбільше в Польщі витрачаються українці, які під час одного перебування на покупки витрачають 812 злотих.

Витрати українців в Польщі за перше півріччя 2020 року значно скоротилися і досягли майже 1,5 млрд злотих. Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на дані Головного статистичного управління (GUS).

Більш точна сума розтрат громадян України в Польщі – 1,48 млрд злотих (331 млн євро). Відзначається, що це найменший показник за попередні три роки.

Читайте також:  В Україні різко впав приріст заражень COVID-19

Протягом попередніх п’яти років працівники з України відповідали за приблизно 11-відсоткове економічне зростання Польщі.

Найбільше в першому кварталі 2020 року в Польщі витратили іноземці, які перетнули кордон з Німеччиною – 47,2%, потім з Україною – 19,9%, Чехією – 13,2%, Словаччиною – 7,9%, Білоруссю – 6,8%, Литвою – 3,6% і Росією – 1,5%. Однак варто звернути увагу на те, що в перерахунку на середні витрати на особу, на першому місці – українці, які під час одного перебування на покупки витрачають 812 злотих, німці – тільки 490 злотих, а чехи – 281 злотий.

Читайте також:  В Україні третій день зростання випадків COVID-19

На думку польських експертів Personnel Service, тривожно, що в першому кварталі зменшилися витрати українців.

У 2019 році українці побили власний рекорд щодо видатків, залишивши в магазинах в Польщі і на послуги до 7,8 млрд злотих (1,74 млрд євро). На думку експертів Personnel Service, у нинішній ситуації важко розраховувати, що цей рекорд вдасться побити також в цьому році.