Наука

Землі загрожує потепління, яке вже відбувалося 3,3 млн років тому

Спека

Незважаючи на те, що вчені все частіше говорять про неймовірно велику кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі, ця ситуація вже траплялася в історії нашої планети. Експерти вважають, що рівень, до якого ми наближаємося, останній раз міг бути 3,3 мільйона років тому і, можливо, з такими умовами життя раніше не стикався ні один вид прогресивних приматів.

При нинішніх темпах вироблення CO2 протягом наступних п’яти років, рівень вуглекислого газу в атмосфері перевищить позначку в 427 ppm, яка, швидше за все, була піковою в період потепління епохи пліоцену. Тоді температура була вище на 3 С – 4 C градуса, а рівень океану був на 20 метрів вище, ніж сьогодні.

Читайте також:  Вчений дізнався, з якими людьми трапляються «дива»

До таких висновків прийшли вчені з Університету Саутгемптона. Для свого дослідження вони спроектували спеціальну модель запису CO2 в пліоцені, використовуючи дані, отримані від рівнів бору в крихітних скам’янілостях, зібраних з глибоководних відкладень Карибського моря.

Моделювання підтвердило тенденції, які раніше спостерігалися в крижаних ядрах, а також дозволило більш точно оцінити діапазон CO2 в геологічну епоху, коли рівні сонячної радіації були такими ж, як і сьогодні.

«Вражаючий результат, який ми виявили, полягає в тому, що найтепліший період пліоцену мав в атмосфері від 380 до 420 ppm CO2», — сказав один з авторів Томас Мел. «Це схоже на сьогоднішнє значення близько 415 ppm, а значить, ми вже знаходимося на рівнях, які в минулому були пов’язані з температурою і рівнем моря значно вище, ніж сьогодні». В даний час рівень CO2 зростає приблизно на 2,5 ppm на рік.

Читайте також:  NASA показало красу світанку з космосу

Автори заявили, що вивчення минулого дало розуміння того, що станеться в майбутньому, а значить, у нас є шанс усвідомити те, що відбувається і максимально знизити ризики майбутньої катастрофи.

Залишити коментар