Гроші

Через що українцям можуть відмовити у соцвиплатах і субсидіях

У Мінсоцполітики з 2012 року намагаються створити єдину інформаційну базу даних щодо одержувачів соцвиплат. Як заявив начальник управління інформаційних технологій Мінсоцполітики Валерій Бакал, стару, повністю закриту для зовнішнього доступу систему, зараз модернізують за рахунок донорських коштів. В результаті чиновники обіцяють створити сервіс, де кожен українець, зможе в “особистому кабінеті” отримати всю інформацію про соцвиплати, на які він може претендувати. До літа збираються запустити таку систему для переселенців, а через 2-3 роки і для всіх інших.

Складність в тому, що, наприклад, розрізнені 700 баз даних по Україні будуть збиратися і оброблятися в Києві.

За його словами, Мінфін не створює свою окрему систему баз даних, а лише займається перевіркою наявної інформації щодо виплат.

Старший партнер Адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець пояснює, що зараз йде перевірка адресних виплат переселенцям, сума яких не може перевищувати 2400 грн на сім’ю на місяць. Цих виплат громадян можуть позбавити, якщо у когось з членів сім’ї є житло на підконтрольній Україні території за межами лінії зіткнення. Або на рахунку в банку є сума більше 10 прожиткових мінімумів (до 1 травня 2016 року – 13,780 тис., потім – 14,5 тис. грн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *