Політика

США знайшли в КНДР новий ядерний об’єкт

Ядерний об'єкт КНДР

Американські фахівці помітили на супутникових знімках Північної Кореї раніше невідомий ядерний об’єкт неподалік від Пхеньяна.

Експерти Монтерейського Інституту міжнародних досліджень (США) проаналізували супутникові знімки КНДР, зроблені компанією Planet Labs, і з’ясували, що в околицях Пхеньяна з’явився новий ядерний об’єкт, на якому, ймовірно, активно виробляються ядерні боєголовки. «У нього є всі ознаки військового ядерного об’єкта-охоронний периметр, приміщення для внутрішнього проживання, пам’ятники невідомим візитам лідерів країни і підземна частина», — повідомив професор Джеффрі Льюїс.

Читайте також:  Зеленський озвучив плани з реінтеграції Донбасу

Згідно з висновками експертів, підприємство не припиняло роботу ні під час переговорів про ядерну програму КНДР, ні після того, як було досягнуто угоди про її часткове згортання. Перші підозри про призначення цього місця з’явилися ще кілька років тому, але дослідники не публікували їх через сумніви щодо категорії об’єкта. На честь 70-річчя початку Корейської війни північнокорейські дипломати в черговий раз пригрозили США знищенням ядерними ракетами.

Нещодавно Північна Корея провела випробування нових тактичних керованих ракет, які обіцяють змінити оборонну стратегію країни. Дві ракети були запущені з району Сончхон в провінції Пхенан-Пукто. Дальність польоту ракет склала приблизно 410 кілометрів, висота — близько 50 кілометрів. Це вже третій пуск ракет КНДР в 2020 році: попередні відбулися 2 і 9 березня.

Читайте також:  Шмигаль: Через 15 років пенсій не буде

“Показова стрільба чітко продемонструвала особливості керованих ракет, включаючи певні траєкторії польоту і кути падіння, точність попадання в ціль і потужність боєголовки», — повідомило ЦТА КНДР. На випробуванні разом з Кім Чен Ином були присутні партійні керівники, начальник Генштабу КНДР і командири корпусів армії. Ракети злетіли ” з приголомшливим небо і землю громом і сліпучим блиском», підкреслюють в КНДР, і «досягли острова, позначеного як мета».

За повідомленням агентства, Кім Чен Ин зазначив, що нещодавно розроблені КНДР нові збройові системи, а також системи стратегічного озброєння, які знаходяться в розробці, внесуть «вирішальний внесок у здійснення стратегічної мети партії — епохальної зміни оборонної стратегії країни». «Ми повинні зміцнити нашу вогневу міць, щоб мати можливість знищити будь — якого ворога за межами нашої території, якщо він посміє здійснювати військові дії проти КНДР», – повідомив Кім Чен Ин.

Залишити коментар