Наука

Середньорічна температура на Землі буде рости мінімум на 1 градус

Глобальне потепління

З таким прогнозом виступили фахівці Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

У найближчі п’ять років, з 2020 по 2024 роки включно, Глобальна середньорічна температура щороку буде як мінімум на 1 °C вище періоду доіндустріального розвитку суспільства (1850-1900 рр.). При цьому фахівці ВМО не виключають, що в якийсь рік температура може вирости і на 1,5 °С – ймовірність цього становить 20%.

“Дане дослідження показує з високим рівнем наукової достовірності масштабність завдання, яке належить вирішити в рамках Паризької угоди про зміну клімату і яка полягає в тому, щоб утримати глобальне підвищення температури в цьому столітті на рівні значно нижче 2 °C в порівнянні з доіндустріальними рівнями і докласти зусиль до того, щоб обмежити підвищення температури навіть більше — до 1,5 °С.

Читайте також:  Вчені прийшли до висновку, що висадка нових лісів марна

ВМО неодноразово підкреслювала, що промисловий і економічний спад, викликаний COVID-19, не є заміною для стійких і скоординованих дій в області клімату. У зв’язку з дуже тривалим терміном перебування CO2 в атмосфері, очікується, що вплив скорочення викидів в цьому році не призведе до зниження концентрації CO2 в атмосфері, яка є рушійною силою підвищення глобальної температури.

У той час як COVID-19 викликав серйозну міжнародну кризу в галузі охорони здоров’я та економіки, відсутність заходів з протидії зміні клімату може загрожувати добробуту людини, екосистемам і економіці на багато століть вперед, у зв’язку з чим уряди повинні використовувати цю можливість для вжиття заходів по боротьбі зі зміною клімату в рамках програм відновлення і забезпечення економічного зростання на більш якісному рівні”, — наводить ВМО слова генерального секретаря організації професора Петтері Тааласа.

Читайте також:  З'ясувалося, де діти погано ростуть

Експерти припускають, що в 2020-2024 рр.в більшості регіонів планети, крім окремих частин південних океанів, стане тепліше (в порівнянні із середнім показником за 1981-2010 рр.). При цьому в 2020 році Арктика може прогрітися більш ніж удвічі в порівнянні з глобальним середнім показником, райони Південної Америки, Південної частини Африки та Австралії стануть сухішими, а великі площі на суші в Північній півкулі виявляться на 0,8 °C теплішими.

Залишити коментар