Технології

Експерти назвали найбільш безпечних виробників роутерів

Роутер

Роутер зараз-мало не головний пристрій в будинку, що об’єднує всі інші гаджети в єдину мережу і пропускає через себе всі призначені для користувача дані. Тому безпека таких гаджетів вкрай важлива. Однак результати дослідження німецького інституту зв’язку Фраунгофера показують, що багато популярних моделей схильні сотням відомих вразливостей і не отримують оновлень.

Уразливість в роутерах

Для експерименту були обрані 127 моделей домашніх маршрутизаторів від семи відомих брендів: ASUS, Netgear, D-Link, Linksys, TP-Link, Zyxel і AVM. В ході дослідження були проаналізовані найостанніші прошивки для роутерів на наявність в них відомих вразливостей. Результати виявилися, м’яко кажучи, невтішними – серед усіх пристроїв не виявилося жодного, яке було б повноцінно безпечним.

Читайте також:  Microsoft розповіла про нові функції Windows 10

З 127 вибраних моделей 46 не отримали жодного оновлення безпеки за останній рік, а 22 не отримали жодного апдейту за останні два роки. Одна модель і зовсім не оновлювалася 1969 днів (більше п’яти років). Відносно кращими виявилися ASUS, AVM і Netgear, чиї пристрої були оновлені протягом останніх півтора років, а ось у випадку з D-Link, Linksys, TP-Link і Zyxel ситуація виявилася гіршою.

Дослідники відзначають, що близько 90% маршрутизаторів працюють на Linux, але багато виробників просто не оновлювали ОС. Більш того, більшість компаній все ще використовують версію ядра 2.6 або навіть більш ранню, яка в останній раз оновлювалася в лютому 2011 року. Як результат, в прошивках багато вразливостей.

Читайте також:  Alphabet запустив гігантський дрон для роздачі інтернету [ВІДЕО]

Виявилося, що у 50 моделей маршрутизаторів логін і пароль для входу в систему за замовчуванням вбудовані в пристрій, а у 16 роутерів є добре відомі або легко піддаються злому профілі. З усіх компаній ASUS визнана єдиною, яка не зберігає облікові дані в своїх прошивках.

Кращими в плані безпеки виявилися роутери компанії AVM. Після них дослідники виставили в рейтингу ASUS і Netgear, які по ряду критеріїв виявилися кращими, ніж D-Link, Linksys, TP-Link і Zyxel.

Джерело: techspot.com

Залишити коментар