Суспільство

Україна ризикує стати епіцентром COVID – Ляшко

Віктор Ляшко

Система МОЗ виявляє тільки кожного третього інфікованого, заявив головний санітарний лікар країни.

В Україні реальна кількість інфікованих коронавірусом може досягати 150 тисяч осіб, що загрожує їй стати епіцентром захворюваності в Європі. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю BBC News Україна.

“Ми повинні розглядати і бути готові до найбільш песимістичним сценаріями. Чи боїмося ми? Боїмося. Готуємося ми один одному? Чи готові. Але до стрімкого зростання кількості випадків ніхто не буде готовий”, – підкреслив Ляшко.

Читайте також:  У ВООЗ назвали терміни закінчення пандемії

За його словами, математичне моделювання показує, що в Україні у середньому виявляють близько 35% заражених. При цьому головний санітарний лікар запевнив, що ніяких маніпуляцій із даними не відбувається і в жодній країні світу не реєструють 100% усіх хворих.

Також Ляшко зазначив, що система охорони здоров’я не витримає навантаження, якщо хворих коронавірусів стане занадто багато.

“Упевнений, що влітку такого не може статися, оскільки виключені інші грипоподібні захворювання. Але якщо будемо нехтувати карантином, то прогнози будуть непередбачувані”, – додав він.