Економіка

Валютні резерви України перевищили $28 млрд

НБУ

Зростання резервів обумовлене надходженням траншу від МВФ і пов’язаного фінансування, а також нарощуванням купівлі валюти НБУ на міжбанку.

Міжнародні резерви України в червні збільшилися на 12,4% і досягли $28,516 млрд. Про це повідомляється на сайті Національного банку.

“Востаннє на такому рівні вони перебували восени 2012 року. Суттєве зростання резервів протягом минулого місяця обумовлене як надходженням першого траншу за новою програмою з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і пов’язаного фінансування, так і нарощуванням купівлі валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  ПФУ: Середня зарплата в листопаді була 10,6 тисячі

У прес-службі нагадали, що в червні Україна отримала перший транш від МВФ на $2,076 млрд доларів, а також пов’язане офіційне фінансування від Євросоюзу обсягом 500 млн євро. Крім цього, уряд розмістив облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), номіновані у валюті, на 353,3 млн євро.

Також зазначено, що в минулому місяці на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті були спрямовані майже $1,2 млрд.