Наука

Напрямок магнітного поля Землі змінюється швидше, ніж вважалося

Ядро

Магнітне поле важливе не тільки для навігаційних систем, але і для захисту від позаземного випромінювання і утримування атмосфери. Розуміння, того як воно змінюється і як працює, неймовірно важливо. Нове дослідження, проведене Університетом Лідса і Каліфорнійським університетом у Сан-Дієго, показало, що зміни в напрямку магнітного поля Землі можуть відбуватися в 10 разів швидше, ніж вважалося раніше.

Магнітне поле постійно змінюється. Сьогодні відстежувати ці зміни досить легко завдяки супутникам, проте воно існувало задовго до появи таких пристроїв. Щоб “прочитати” еволюцію магнітного поля, вчені аналізують осадові породи і лавові потоки. Але вивчення через ці джерела не завжди може бути достовірним і виправданим.

Читайте також:  Україна приєдналася до космічної програми NASA

У новому дослідженні вчені описують інший підхід. Вони об’єднали комп’ютерне моделювання процесу генерації поля з реконструкцією часових варіацій за останні 100 000 років.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, показує, що зміни в напрямку магнітного поля Землі досягають швидкості, яка в 10 разів перевищує найшвидші зареєстровані коливання до теперішнього часу.

Отримані дані показують, що ці швидкі зміни пов’язані з локальним ослабленням магнітного поля. Це означає, що зміни зазвичай відбуваються в часи, коли поле має зворотну полярність або під час геомагнітних екскурсії, коли вісь диполя переміщається далеко від розташування Північного і Південного географічних полюсів.

Читайте також:  NASA заплатить за ідеї для місячної місії «Артеміда»

Детальний аналіз показує, що найшвидші зміни напрямку пов’язані з переміщеннями потоків в рідкому ядрі. Такі явища поширені в більш низьких широтах, що припускає, що майбутні роботи повинні бути зосереджені в цих областях.

Зараз автори роботи кажуть: “ми маємо дуже неповні знання про наше магнітне поле, які датуються 4 століттями тому. Оскільки ці швидкі зміни являють собою деякі з найбільш екстремальних проявів поведінки рідкого ядра, вони можуть дати важливу інформацію про поведінку глибинних надр Землі”.

Залишити коментар