Павло Дуров

15 важливих порад від Павла Дурова

15 порад від самого ексцентричного мільйонера Росії Павла Дурова. Він ділиться секретами свого успіху з усіма.

Здрастуйте, шановні читачі «BiZUA»!

Якби ви провели опитування «Хто найбільш ексцентричний мільйонер Росії?», То напевно б більшість відповідей звучали: «Павло Дуров».

Він дійсно запам’ятався багатьом своїми оригінальними вчинками (наприклад, розкиданням грошових купюр над Санкт-Петербургом в день міста), різкими висловлюваннями, хоча б про ту ж Другу світову війну, жорстким відстоюванням своїх бізнес-інтересів, своєрідними політичними та релігійними позиціями.

Але як би там не було, творець найбільшої російської соціальної мережі «ВКонтакте» заслуговує, щоб його біографію вивчали ті, хто прагне до успіху.

Чому саме Павло Дуров?

Як на мене, читання біографій відомих людей – одне з корисних занять.
Тільки так можна зрозуміти, що досягти успіху, заробити багато грошей і залишити слід в історії під силу кожному.

Що потрібно бути не чарівною істотою або супер-щасливчиком, а розумною людиною, яка багато працює, шукає нові шляхи розвитку і постійно вчиться.

Історія успіху Павла Дурова, як не можна яскравіше ілюструє, що стати рублевим мільярдером можна не завдяки спадку, не завдяки чиїсь допомозі, не вдаючись до незаконних дій.

Домогтися усього можна виключно завдяки власному таланту, який не закопується в землю, а розвивається.

Ну, і звичайно, без вивчення тенденцій ринку і розуміння, який саме стартап принесе небачений прибуток, не обійшлося.

Дитинство Павла Дурова

Найголовніше – вміти відрізняти найголовніше від всього іншого.
Павло Дуров

Павло Дуров народився в інтелігентній ленінградській сім’ї 10.10.1984.

Історія прізвища Павла Дурова непроста.

Його дід, будучи героєм Великої Вітчизняної, після закінчення бойових дій постраждав від репресивної сталінської системи.

Синові його, Валерійові Семеновичу Дурову, на щастя, не довелося відповідати за гріхи свого батька і він зміг зробити хорошу кар’єру: вивчав класичну філологію, став доктором наук, написав безліч наукових праць.

Він навіть отримав можливість попрацювати пару рочків в Турині (Італія), де його син Павло став першокласником.

Після повернення в Росію Павло Дуров деякий час займається в загальноосвітній школі, але дуже скоро і вчителі, і батьки хлопчика розуміють, що він незвичайна дитина, якій нема чого робити в стандартній школі, тому його відправляють вчитися в Академічну гімназію.

Тут студіювали всі дисципліни за розширеною програмою, вчили 4 іноземних мови і розвивали приховані таланти своїх учнів.

Так, ще в 11 років Павло Дуров зрозумів, чим хоче займатися: програмуванням.

Саме в Академічній гімназії розкрився неординарний характер Дурова, сформувалася його любов до ексцентричних витівок і неприязнь до жорсткої дисципліни.

Однак це не завадило йому отримати чудову середню освіту.

Де здобував вищу освіту Павло Дуров?

У 2001 році Павло Дуров закінчив з медаллю Академічну гімназію і вирішив, як не дивно, піти по стопах батька і отримати диплом філолога в Санкт-Петербурзькому університеті.

У вузі Дуров проявив себе як неординарний студент: він здобував перемогу на всеросійських олімпіадах, нагороджувався Урядовою і Потанінскою стипендією, організовував різні заходи, неодноразово виявляв лідерські якості, бентежив викладачів своїм рівнем інтелекту.

Природно, закінчив СПбГУ кращий студент з червоним дипломом, який до сих пір припадає пилом в деканаті.

Паралельно з навчанням на філологічному факультеті в СПбДУ Павло ще отримав звання лейтенанта, зацікавившись темою пропаганди і психологічної війни.

Ні з філологією, ні з військовою справою у Павла Дурова не склалося, а ось програмування його як і раніше манило невідступно.

Як Павло Дуров заснував «ВКонтакте»?

Ще будучи студентом, Павло Дуров займався програмуванням, розробляючи різні цікаві інтернет-проекти.

Дітищами Дурова-студента стали сайти Durov.com, Spbgu.ru, де студенти могли поспілкуватися, ховаючись за ніками і аватарками, а також інтернетівська база рефератів і курсових, яка істотно полегшувала процес навчання.

Але Дурову хотілося, щоб люди отримали можливість контачити в мережі, використовуючи свої особисті ПІБ, ділячись фотками і важливими подіями в житті.

Повернувшись на Батьківщину з Америки, друг, розповів Павлу про те, що американські студенти без розуму від соціальної мережі Фейсбук, і геніальний розум Дурова вхопився за цю ідею.

Спочатку в назві соціальної мережі Павло Дуров хотів використовувати слово «студент», але потім усвідомив, що потрібно придумати щось більш універсальне, так як нестуденти теж захочуть контактувати в мережі.

Так, 1.10.2006 з легкої руки Павла Дурова з’явилася соціальна мережа «ВКонтакте».

Через рік соціальна мережа «ВКонтакте» налічувала 1 млн. користувачів, через два – 20 млн.

Дітище зробило свого засновника по-справжньому багатою людиною, і до 2014 року стан Павла Дурова збільшувався стрімкими темпами.

В кінці 2013 року Павло Дуров змушений залишити керівництво «ВКонтакте» і розпрощатися з власним пакетом акцій у зв’язку з тиском на нього з боку ФСБ.

У 2014 році він вже приступив до роботи над свіжою мобільною соціальною мережею.

Про історію успіху творця найпопулярнішої соціальної мережі

на пострадянському просторі дивіться також у відеосюжеті:

15 важливих порад від Павла Дурова

Павло Дуров – людина нежадібна, тому охоче ділиться секретами свого успіху з усіма, хто бажає його почути.

Ось 15 найбільш цікавих, на мою скромну думку, порад від Павла Дурова:

 1. Потрібно знайти те заняття, яке буде приносити тобі задоволення. Виконуючи улюблену роботу і отримуючи за це гроші, ти станеш по-справжньому щасливим.
 2. Очисти своє життя від сміття. Під «сміттям» Дуров має на увазі сигарети, алкоголь, шкідливу їжу (Павло вегетаріанець ось уже багато років).
 3. Підкори собі час. Навчися управляти своїми справами так, щоб все встигати і щоб більшість роботи робилася без твоєї прямої участі.
 4. Читай якомога більше. Якщо ти будеш читати по 1 книзі в тиждень, то в рік ти прочитаєш не менше 50 книг. Це точно змінить твоє життя на краще.
 5. Вивчай іноземні мови. Хоча б англійську ти повинен знати досконало, в наше століття – це життєва необхідність.
 6. Не бійся розлучатися з тими співробітниками, друзями і знайомими, які не влаштовують тебе. Від того, наскільки хорошу команду ти сформуєшь, багато в чому залежить успіх проекту.
 7. Дуже важливо, задаючись якоюсь метою, сформувати її коротко, максимально точно і візуалізувати на папері.
 8. Якщо ти хочеш досягти успіху в сучасному світі, навчися концентрувати свою увагу на одному занятті на максимально довгий термін.
 9. Не витрачай даремно час. Вихідні теж потрібно проводити з користю: ​​відвідуючи музеї, театри, займаючись спортом, відвідуючи батьків, читаючи хорошу книгу або переглядаючи цікавий фільм.
 10. Навчися вставати якомога раніше. Дорослій здоровій людині досить для сну 7 годин, все інше – лінь.
 11. Приділяйте мінімум часу інтернету, телевізору, стеженню за новинами, краще займися чимось корисним.
 12. Щодня вивчай щось нове, щоб розширити горизонти власних знань.
 13. Подорожуй якомога більше, це відмінний об’єкт для інвестування.
 14. Займайся спортом. Не хочеш в фітнес-зал? Не біда! Займися чимось більш цікавим: скелелазіння, дайвінг, стрибки з парашутом, велосипедний спорт і т.д.
 15. Немає перешкод, які не можна подолати. Всі бар’єри і обмеження ми зводимо самі.

Сьогодні Павло Дуров не живе в Росії.

Він багато подорожує, все так же піддається критиці, на яку не звертає жодної уваги, продовжує реалізовувати нові ідеї і заробляти гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *