Суспільство

Boeing знімає з виробництва легендарний літак

Літак Boeing 747

Перший в світі далекомагістральний двопалубний широкофюзеляжний пасажирський літак Boeing 747 припинять збирати протягом 2 років.

Американський аерокосмічний концерн Boeing має намір зняти з виробництва один з найбільш впізнаваних літаків у світі — легендарний «Джамбо Джет» Boeing 747 — який приносить своєму виробнику тільки збитки. Точної інформації про терміни закінчення збірки 747 немає, але трапиться це протягом 2 найближчих років.

Як повідомляє Bloomberg, на заводі в Сіеттлі готуються до виробництва останніх екземплярів Boeing 747-8, хоча офіційно про завершення складання літака поки не оголошено. З 2016 року кожен Boeing 747 обертається втратою $40 млн для компанії — в даний час у виробництво залишаються тільки вантажні версії літака, а останній пасажирський 747 був зроблений в 2017 році для використання в ролі Air Force One, офіційного лайнера президента США.

Читайте також:  Дві американські компанії прагнуть купити TikTok - ЗМІ

Від експлуатації чотиримоторних літаків перевізники поступово відмовляються, оскільки сучасні двомоторні лайнери здатні літати на порівнянні відстані при меншій витраті палива за рахунок вдвічі меншої кількості двигунів. При цьому, як очікують в Boeing, після закінчення пасажирських перевезень на 747 ця модель буде ще багато років використовуватися в якості вантажного літака.

В даний час у Boeing є 15 замовлень на вантажні варіанти 747 — 10 літаків призначені для логістичної компанії United Parcel Service (UPS).

Повна збірка одного Boeing 747 займає не менше двох місяців, тому відмова від малозатребуваного і тривалого у виробництві лайнера повинна допомогти оптимізувати компанії витрати і поліпшити економічну ситуацію, яка ускладнилася через пандемію коронавірусу і проблем з Boeing 737 MAX.

Читайте також:  Netflix анонсував ще один серіал за мотивами «Відьмака». Це буде приквел

Нагадаємо, перший політ Boeing 747 відбувся 9 лютого 1969 року, а комерційна експлуатація лайнера почалася 22 січня 1970 року. Станом на літо 2020 року випущено понад півтори тисячі літаків цієї моделі.

Залишити коментар