Наука

Названі жанри фільмів, які допомагають легше пережити пандемію

Кінотеатр

Психологічні дослідження показали, що любителі певних жанрів кінематографу, виявляють підвищену стійкість до моральних умов пандемії.

Психологи стверджують, що коли нам подобається фільм, а персонажі викликають співчуття, ми мимоволі проживаємо сценарій разом з ними і подумки занурюємо себе в умови сюжету. Книги і фільми дають можливість в розумі відрепетирувати небезпечні ситуації, сидячи при цьому вдома в комфортній і затишній обстановці. Тому дослідники з Чиказького університету припустили, що фільми-катастрофи і ужастики допомагають люблячим їх людям морально підготуватися до важких умов, таким як життя під час пандемії COVID-19.

У своєму дослідженні, опублікованому на сайті препринтів PsyArXiv, вчені запитали у 310 добровольців, які фільми вони вважають за краще, наскільки підготовлені до пандемії, і який їх рівень тривоги, депресії, дратівливості і безсоння.

Читайте також:  Як марихуана може впливати на мозок підлітка

В результаті дослідники виявили, що шанувальники жахів проявили підвищену моральну стійкість до пандемії, а любителі фільмів про вторгнення інопланетян, зомбі-апокаліпсис або інші варіанти кінця світу не тільки показали психологічну стійкість до обмежень нового Світу, але і знали, які конкретно дії потрібно здійснювати.

Незважаючи на те, що багато фільмів про глобальні епідемії мають на меті залякати глядача, деякі люди під час перегляду виявляють, яким державним структурам під час пандемії можна довіряти, а також оцінюють, як егоїстична поведінка відбивається на ситуації. Дослідники вважають, що подібний ефект отримують тільки ті глядачі, які включають фільм-катастрофу з цікавості, а не заради того, щоб «полоскотати нерви». Тому любителі фільмів жахів проявляють лише стресостійкість, а фанати постапокаліптичних сюжетів підспудно вчаться виживати в незвичних умовах.

Залишити коментар