Економіка

Аналітики очікують зростання курсу долара

Обмін валют

Гривня продовжить дешевшати, але темпи зниження будуть залежати від швидкості призначення нового глави НБУ, вважає експерт.

Після відставки глави Нацбанку Якова Смолія курс долара продовжить дорожчати, вважає Максим Пархоменко, аналітик Альпарі, пише РБК-Україна.

“Курс може продовжити зростання до 27,50 гривень за долар”, – сказав він.

Він нагадав, що на наступному тижні закінчується термін повноважень Олега Чурія, який відповідає за валютний блок НБУ.

“Це означає, що в майбутньому може бути змінена валютна політика і НБУ буде повторювати практику Єгипту – купувати надлишок іноземної валюти. Підсумок таких операцій – це більш сильне падіння національної валюти в майбутньому і зниження інтересу міжнародних інвесторів до внутрішнього боргу”, – вважає Пархоменко.

Читайте також:  ПФУ завершив 2020 рік із дефіцитом у 13 млрд грн

Він відзначив, що на цьому тижні гривня просіла до всіх світових валют. У парі з доларом українська валюта втратила 65 копійок, а в парі з євро просіла на 75 копійок.

Аналітик зазначив, що на зниження курсу гривні вплинула не тільки відставка Смолія, а й скасування розміщення Україною єврооблігацій на 1,7 млрд доларів.

Крім того, Пархоменко констатував безрезультатність інтервенцій центробанку, на які витратили більше 100 мільйонів доларів, щоб стримати падіння гривні.