Продуктивність

20 речей, які зроблять Вас продуктивнішим, ніж колись

Продуктивність залежить від безлічі факторів. Інструменти, додатки або лайфхак марні, якщо у вас неправильний настрій, тому що продуктивність – це спосіб життя. Це коли досягаєш максимуму, робиш справи і не витрачаєш час даремно, – пише ain.ua.

Я думаю, що досягнення і щастя йдуть рука об руку. Для мене байдикування тотожне нещастю.

Хочу поділитися з вами 20 речами, які я робив кожен день, і завдяки чому став продуктивнішим, ніж будь-коли.

1. Відсікайте все зайве

Все в світі можна розділити на сміття і те, що дійсно важливо. Балаканина, плітки, зволікання, очікування – все це марно. Якщо ви хочете результату, ви повинні відразу переходити до дії.

2. Записуйте всі думки і ідеї

У нас з вами така ж оперативна пам’ять, як і у комп’ютера. Людська “оперативка” зберігає в собі важливу інформацію, але недовго. Обсяг нашої оперативної пам’яті обмежений. Коли вона заповнена, старіша інформація видаляється, щоб помістилася нова. Щоб розвантажити оперативну пам’ять, записуйте свої думки на папір – це також збільшить продуктивність вашого мозку. Навіть якщо ви більше ніколи не подивитеся на цей запис, воно того варто.

3. Говоріть ні

Коли мова йде про роботу, я кажу ні всьому, що не належить до моїх цілей і цінностей. Ми живемо в епоху достатку – можливостей вистачає завжди. Особисто я говорю ні всьому, що мене не лякає. Якщо я думаю про щось “ну таке”, я кажу цьому – немає! Так я не витрачаю час на дурниці, яка мене мало хвилює.

4. Відпочивайте 5 хвилин кожні 30-45 хвилин

Почухайтесь, попийте води, пройдіться до кухні і назад. Але що найголовніше, відверніться від роботи хоча б ненадовго. Коли ви повернетеся за стіл, у вас можуть з’явитися нові ідеї. Або навпаки, ви подумаєте: “Що я, чорт забирай, роблю ?!” і кинете, перш ніж витратите на це ще більше часу.

5. Усуньте все, що вас відволікає

Силу волі дуже переоцінюють. Якщо вас щось відволікає, усуньте це. Один мій друг страждає від новинної залежності. Я запропонував йому викинути телевізор, видалити новинні додатки з ноутбука і сайти з закладок. Через два тижні він сказав, що нарешті-то починає бізнес. Не думайте, що у вас імунітет до відволікаючих чинників – просто позбудьтеся від них.

6. Тримайтеся подалі від безладу

Безлад в житті = безлад в мізках. З безладом в мізках робити справи не вийде. Я віддаю перевагу простоті в роботі і простоту в житловому просторі. Стіл, ноутбук, блокнот. Мінімалізм рулить. Обійдемося без декору.

7. Зосередьтеся на одній речі

Якщо у вас є повторювані завдання, постарайтеся зробити за один день якомога більше. Я пишу 2-3 поста в блог за один день. Решту днів я присвячую своїм проектам і бізнесу. А в день блогу я просто вимикаю телефон і пишу. Нічого більше.

8. Перестаньте споживати так багато інформації

Не потрібно читати 5000 статей про продуктивність. Якщо ви знайшли корисну інформацію, спробуйте нею скористатися. Не шукайте більше. Більше – не завжди добре. Ви можете її обробити, але суть не в цьому. Перестаньте споживати – починайте створювати.

9. Складіть розпорядок

Рішення стомлюють ваш мозок. Розпорядок усуває рішення, тим самим підвищуючи продуктивність мозку. Розпорядок – це ефективно. Користуйтеся ним.

10. Мультизадачність – погано

Коли ви робите кілька речей одночасно, наприклад, пишете повідомлення одному, відсилаєте email або переглядаєте стрічку в Facebook, перебуваючи при цьому на зустрічі, ви перемикаєтеся між контентом. За даними дослідження Глорії Марк з Каліфорнійського університету в Ірвайні, на те, щоб знову включитися в задачу після того, як вас щось від неї відволікло, потрібно не менше 25 хвилин. Це трата безцінного часу.

11. Перевіряйте email два рази в день

Кожен раз, коли ви заглядаєте в поштову скриньку, ви отримуєте дозу допаміну. Перевіряти email приємно, і у більшості з нас вже виробилася залежність. І хоча допамін розбурхує, він також виснажує. Тому ви і відчуваєте втому під вечір, навіть якщо нічого корисного за день не зробили. Щоб цього уникнути, вимкніть повідомлення і перевіряйте email тільки двічі в день.

12. Не користуйтеся телефоном першу годину вашого дня

Головна функція смартфона – відволікати вас. Але не дозволяйте людям або додаткам відволікати вас в першу годину вашого дня. Використовуйте цей час на обдумування майбутнього дня, почитайте книгу, насолодіться сніданком, кавою або чаєм.

13. Сплануйте наступний день

Щовечора, перш ніж лягти спати, я приділяю п’ять хвилин на те, щоб розставити пріоритети (як правило, це 3-4 завдання) на наступний день. Тоді я прокидаюся вранці більш сконцентрованим. Я помітив, що коли я не роблю цього, я втрачаю багато часу.

Круто просто “плисти за течією”. Єдине але: я не хочу бути собакою, яка бездумно ганяється за автомобілями.

14. Зведіть “обмірковування” до мінімуму

Коли люди говорять “я роздумую”, насправді вони хвилюються, а не думають. Не думайте занадто багато, просто зробіть і подивіться, що буде. Якщо вам сподобається те, що ви побачите, продовжуйте. Ні – зробіть щось інше.

15. Робіть вправи

У житті визначальне значення мають лише кілька речей: їжа, вода, укриття, відносини і вправи. Без цього ви не зможете повноцінно функціонувати. Вчені довели, що регулярні вправи роблять вас щасливішими, розумнішим і енергійнішим.

16. Смійтеся частіше

Сміх нейтралізує стрес. Якщо ви хочете бути продуктивним, стрес вам не потрібен. Так що спрямовуйте куточки ваших губ вгору якомога частіше.

17. Не ходіть на зустрічі

Складну умову для людей, які працюють у великих корпораціях. У деяких з них сповідують “культуру зустрічей”. Люди організовують зустрічі тільки щоб виглядати важливими або прогуляти робочий час. Заради всього святого, зупиніться!

18. Запитайте себе, чи дійсно це важливо?

Ставте собі це питання якомога частіше. Ви виявите, що часто відповідь негативна. Так навіщо ви робите те, що насправді неважливо?

19. Якщо у вас важкий день, тисніть Reset

Ви облажались, хтось накричав на вас – shit happens. Не турбуйтеся через це. Побудьте на самоті з собою, помедитуйте, послухайте музику або прогуляйтеся. Постарайтеся повернутися в лад – не дозволяйте дню піти наперекосяк.

20. Працюйте!

Говорити простіше, ніж робити. Говорити всі можуть. Але ви – не всі, вірно? Ви – монстр продуктивності. Так будьте ласкаві відповідати.

Без цих 20 речей я б не був продуктивним. Зовсім. Ви могли помітити, що я не вдаюся в деталі на зразок того, які програми або інструменти я використовую. Як на мене, так це не має значення. А ось образ мислення і навколишнє середовище мають. Саме від них залежить те, чи будете ви процвітати.

Все, що мене турбує – це робити справи, з запалом і без стресу. Від цього робота приносить більше задоволення і результатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *